وزیر جهاد كشاورزی:

یک هزار باغ دیم در ایلام تا آخر سال آینده به بهره برداری می رسد

یک هزار باغ دیم در ایلام تا آخر سال آینده به بهره برداری می رسد

به گزارش تجهیزات جانبی وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: یک هزار باغ دیم، اجرای 100 هکتار طرح فراز در باغات و ایجاد یک باغ سازگاری از مصوبات سفر است و این طرحها تا آخر سال 1401 به بهره برداری می رسند.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از خبرگزاری ایرنا، سید جواد ساداتی نژاد روز جمعه در نشست شورای اداری ایلام با حضور رئیس جمهوری گفت: همین طور در این سفر مصوب شد که ۹۰ هکتار گلخانه در این استان در آخر ۱۴۰۱ ایجاد شود چونکه این استان از نظر گلخانه بسیار ضعیف و تنها ۳۰ هکتار گلخانه دارد.
وی اضافه کرد: ۱۹ ایستگاه پمپاژ کشاورزی نیمه کاره در این استان وجود دارد که ۹۷۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل آنان نیاز است.
وزیر جهاد کشاوزی افزود: تکمیل ۹ پروژه از ۱۹ پروژه نیمه کاره در اولویت وزارت است و برای تکمیل این ۹ پمپاژ بیش از ۵۰۰ میلیون تومان نیاز است که تا اختتام ۱۴۰۱ به بهره برداری می رسند.
ساداتی نژاد اشاره کرد: همین طور از ۹ پروژه در اولویت وزارت جهاد کشاورزی در ایلام، پنج پروژه با تزریق اعتبارات امسال تکمیل می شود.
وی تصریح کرد: پنج ایستگاه پمپاژ کشاورزی ایلام که تا آخر سال تکمیل می شود بیش از ۲ هزار هکتار اراضی دیم را تحت پوشش آبیاری نوین قرار می دهد.
وی بیان داشت: برای تکمیل طرح های آبرسانی و راه عشایری ایلام نیز با حمایت بنیاد مستضعفان، سازمان برنامه و بودجه و جهاد کشاورزی تا ۴۵ میلیارد تومان هزینه خواهد شد.
ساداتی نژاد با اشاره به سامانه گرمسیری حوزه ایلام اضافه کرد: وزارت جهاد کشاورزی در این عرصه بیش از ۹۰ درصد به تعهدات خود عمل کرده است و مابقی با وزرات نیرو است.
وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: تا حالا در ایلام ۷۰ هزار جنگل کاری انجام شده که از این حیث این استان رتبه نخست جنگل کاری در کشور را به خود مختص کرده است که این مقدار تا اختتام امسال به ۹۰ هزار هکتار می رسد.
وزیر جهاد کشاورزی اظهار نمود: برای توجه ویژه به حوزه تولید در ایلام اعتبارت لازم برای چهار هزار هکتار زراعت چوب اختصاص خواهد یافت.
به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از خبرگزاری ایرنا، حضور در مزار گلزار شهدای گم نام بهشت رضا شهر ایلام، سفر به شهرستان چرداول و بازدید از سد چناره و باغات منطقه فرخینوند، حضور در نشست شورای اداری چرداول، بازدید از ایستگاه پمپاژ داجیوند شهرستان هلیلان و مجتمع شهرکهای گلخانه ای کوثر در روستای شیراوند از برنامه روز پنجشنبه وزیر جهاد کشاورزی بود.
وزیر جهاد کشاورزی همین طور در دومین روز از سفر خود امروز در نشست شورای اداری با حضور رئیس جمهوری حضور یافت.
امروز جمعه دوم مهرماه ۱۴۰۰ رئیس جمهوری به همراه تعدادی از وزرای دولت سیزدهم وارد ایلام شد که در این میان وزیر نفت بعنوان وزیر معین در شهرستان مرزی مهران تعیین و بازدید از چندین پروژه را در مسافرت یکروزه خود در دستور کار دارد.منبع:

1400/07/03
10:03:04
5.0 / 5
785
تگهای خبر: هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403