چرا ماینرهای ساختمان بورس زودتر متوقف نشد؟

چرا ماینرهای ساختمان بورس زودتر متوقف نشد؟

به گزارش تجهیزات جانبی سخنگوی صنعت برق کشور از کشف و ضبط 82 دستگاه ماینر در ساختمان بورس اوراق بهادار تهران آگاهی داد و اظهار داشت: بمحض این که کنتور در دوره قرائت قرار می گیرد، افزایش مصرف قابل تشخیص می باشد پس زمان زیادی از نصب ماینر در شرکت بورس نگذشته بود که شناسایی صورت گرفت.


مصطفی رجبی مشهدی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به روش های شناسایی استفاده از ماینر در مکان های مختلف، اظهار نمود: کنتورهای اندازه گیری یکی از ابزارهای شناسایی هستند و هم اکنون نیز بیشترین کشفیات بوسیله همین کنتورهای اندازه گیری صورت گرفته است.
وی با اعلان اینکه طبق آمار ۲۷ درصد شناسایی ها مربوط به اطلاع رسانی مردم می شود، اظهار داشت: تا کنون ۲۲۰ هزار دستگاه ماینر کشف شده که عمده آنها بوسیله دستگاه های اندازه گیری و مقایسه میزان مصرف با دوره های قبل بوده است.
سخنگوی صنعت برق کشور افزود: در این میان عده ای از افراد کنتورها را دستکاری می کنند که سبب می شوند تفاوت میزان مصرف از چشم همکاران توزیع برق دور بماند و دستگاه های اندازه گیری درست عمل نکنند، البته برای این بخش نیز روش هایی وجود دارد و اساسا شناسایی صورت می گیرد.
رجبی مشهدی با تاکید بر این که بیشترین لطمه را در این عرصه صنعت برق متحمل شده است، اشاره کرد: هیچ هماهنگی با هیچ دستگاه و سازمانی جهت استفاده از ماینر صورت نمی گیرد چونکه بیشترین لطمه و خسارت متحمل صنعت برق است و ما به هیچ عنوان با این مساله موافق نیستیم.
وی در پاسخ به سوالی دیگر در خصوص این که آیا این امکان وجود دارد که در شرکت های دیگر نیز دستگاه های ماینر فعال باشند، اظهار داشت: اساسا مسئولان هر دستگاه نسبت به این مساله پاسخگو هستند و اگر کشفی در هر سازمان و یا اداره ای صورت بگیرد، برخورد جدی صورت خواهد گرفت، پس مسوول ادارات دولتی اساسا نظارت کافی دراین زمینه خواهند داشت و صنعت برق نیز با جدیت نسبت به این مساله اقدام می کند.
برخورد جدی خواهد شد
بتازگی شرکت توزیع برق تهران بزرگ نیز درباب کشف تعدادی دستگاه بدون مجوز استخراج رمزارز در شرکت بورس اوراق بهادار تهران اعلام نمود: صنعت برق با این مورد نیز برمبنای قوانین موجود، برخورد جدی به عمل خواهد آورد. طبق گزارش مامورین بازرسی از محل، تعداد ۸۲ دستگاه ماینرکه درلحظه بازدید این شرکت در مدار قرار نداشتند کشف و ضبط شده، گفتنی است مصارف محل موردنظر تحت بررسی است.
صنعت برق تاکید می دارد نگهداری یا اتصال دستگاه های استخراج رمزارز فاقد مجوز به هر نحو و در هر محل، غیرقانونی بوده و مسئولیت آن در موارد سازمانی بر عهده بالاترین مقام سازمان و در سایر موارد بر عهده شخص دارنده انشعاب برق است و پس به مسئولان دستگاه های اجرائی و سایر متذکر می شود با دقت در رعایت موارد فوق از سوء استفاده افرد سودجو که شرایط لطمه به منافع عمومی و شبکه برق کشور را فراهم می آورند جلوگیری به عمل آورند.
همین طور از همه هموطنان خواهشمند است در صورت مشاهده مواردی از این دست و استفاده بدون مجوز از برق، نسبت به انعکاس آن بوسیله سامانه سمات به آدرس https: //www.tavanir.org.ir/samaat اقدام و از پاداش در نظرگرفته شده بهره مند شوند.
شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ امسال در حدود۸۰۰۰ ماینر بدون مجوز را کشف و تحویل مراجع انتظامی داده است.
منبع:

1400/07/12
10:18:12
5.0 / 5
653
تگهای خبر: ابزار , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403