رییس بنیاد مسكن شهرستان طبس:

نبود زیرساخت از علل کندی پروژه مسکن ملی در طبس است

نبود زیرساخت از علل کندی پروژه مسکن ملی در طبس است

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان طبس اظهار داشت: تأمین نبودن زیرساخت های آب و برق همینطور آماده سازی سایت ۷۹ هکتاری مهم ترین علت کندی پروژه اقدام ملی مسکن در شهر طبس بوده و تسریع در اجرای آن از تصمیمات سومین سفر استانی رئیس جمهوری است.


علیرضا یوسفی پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا عنوان کرد: ۲ هزار و ۶۳۴ نفر از ابتدا در شهر طبس برای طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کرده اند.
وی اضافه کرد: تابحال هزار و ۸۴۴ نفر در شهر طبس، ۹ نفر در عشق آباد و ۱۵۰ نفر در دیهوک تایید اولیه شده اند.
رییس بنیاد مسکن شهرستان طبس ضمن اشاره به افتتاح و واریز وجه توسط متقاضیان تایید شده اظهار داشت: حالا در چارچوب سه پروژه، مسکن ملی شهرستان طبس درحال ساخت است.
وی بیان نمود: ۵۶ واحد مسکونی بنیادساز در بلوار منا با ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی، پروژه ۵۰ هکتاری با ۱۸ درصد و پروژه ۷۹ هکتاری با هزار و ۲۱۲ واحد هنوز در مرحله اولیه است که برای ۱۲۰ واحد پروانه ساخت صادر شده و سایر متقاضیان درحال دریافت پروانه هستند.
یوسفی پور با تکیه بر این که قرارداد واگذاری زمین با همه متقاضیانی که وجه مورد نظر را واریز کرده اند، انجام شده است اظهار داشت: زمین مورد احتیاج به هزار و ۹۵۴ متقاضی واگذار شده و از این بابت مشکلی وجود ندارد.
وی یکی از مهم ترین علل کندی ساخت مسکن ملی در طبس را تأمین نبودن زیرساخت های آب و برق عنوان نمود و اظهار داشت: همینطور مشکل آماده سازی سایت ۷۹ هکتاری هم از علل کندی پروژه است که احتیاج به همکاری شهرداری طبس دارد.
رییس بنیاد مسکن شهرستان طبس عنوان کرد: طبق مصوبات شورای مسکن که اواخر شهریور ماه برگزار شد باید شرکت آب و فاضلاب نسبت به واگذاری انشعاب آب متقاضیان و شهرداری نسبت به آماده سازی سایت ۷۹ هکتاری شهر طبس اقدام می کرد که تابحال اقدامی در این حوزه انجام نشده است.
وی اضافه کرد: مهم ترین گلایه و مشکل متقاضیان در همین زمینه بوده که انتظار است برابر مصوبات شورای مسکن هرچه زودتر دستگاههای مربوطه اقدام نمایند.
یوسفی پور اظهار داشت: در صورتیکه آماده سازی سایت ۷۹ هکتاری توسط شهرداری صورت گیرد مشکلی برای ساخت از جانب متقاضیان نیست و پیشبینی می شود تا ۱۸ ماه آینده مسکن اقدام ملی در طبس به بهره برداری برسد.
وی ابراز امیدواری کرد با تأمین زیرساخت های لازم ۷۵ درصد متقاضیان بتوانند تا اواخر سال آینده واحدهای مسکونی خویش را تکمیل کنند تا به بهره برداری برسد.
طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن سال قبل همزمان با سراسر کشور در خراسان جنوبی هم اجرا شد و متقاضیان در شهرهای مختلف استان ثبت نام کردند.
وزیر راه و شهرسازی همزمان با سفر رئیس جمهوری به شهرستان طبس روز جمعه ۱۹ شهریور سال جاری وارد سایت مسکن ملی طبس شد تا ضمن بازدید مجموعه های ۵۰ و ۷۹ هکتاری طرح اقدام ملی مسکن در این شهرستان؛ مشکلات مطرح شده توسط متقاضیان را بررسی کند.
رستم قاسمی بعد از بازدید سایت های مسکن ملی طبس ضمن اعلام صریح این نکته که «در طبس مشکل زمین نداریم و هر خانواده فاقد مسکن می تواند برای دریافت زمین ثبت نام کند»؛ در جلسه ای فوری با سرپرست معاونت استانداری و فرمانداری ویژه طبس و مسؤلان مرتبط همچون راه و شهرسازی و بنیاد مسکن به بررسی درخواست متقاضیان و مشکلات این طرح پرداخت.
به دنبال آن کار پروژه مسکن ملی طبس سرعت قابل توجهی یافت و خیلی از موانع پیش روی متقاضیان مسکن ملی برطرف شد؛ همچون این که "وحید داعی" مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی روز پنجشنبه ۲۵ شهریور در جلسه رفع موانع مسکن ملی طبس اعلام نمود که هزینه آماده سازی در سایت ۷۹ هکتاری و ۵۰ هکتاری طبس یکسان است و مبلغ اضافه تری از متقاضیان دریافت نخواهد شد.
مراسم کلنگ زنی پروژه آماده سازی سایت ۷۹ هکتاری مسکن ملی شهر طبس هم سوم مهر ماه با حضور مسئولان محلی برگزار شد.
سرپرست شهرداری طبس در اینباره اظهار داشت: برپایه تصمیم شورای مسکن خراسان جنوبی، اداره کل راه و شهرسازی استان بعنوان کارفرما و شهرداری طبس بعنوان پیمانکار و مجری در پروژه آماده سازی سایت ۷۹ هکتاری مسکن ملی طبس تعیین شده است.
حسین مرتضوی اضافه کرد: شهرداری طبس تلاش دارد در مدت زمان ۲۴ ماه و برپایه مبالغ واریزی قید شده در قرارداد متقاضیان، سایت ۷۹ هکتاری طبس را برای بهره برداری متقاضیان مسکن ملی آماده کند.
خراسان جنوبی دارای ۵ هزار و ۹۸۳ متقاضی حائز شرایط مسکن ملی است و با عنایت به این که تأمین و تخصیص زمین برای متقاضیان برعهده وزارت راه و شهرسازی است، زمین برای تمامی متقاضیان مسکن ملی در استان خراسان جنوبی تأمین و حدود ۳ هزار واحد مسکن هم وارد فاز اجرایی شده است.
این استان ۱۱ شهرستان دارد و مرکز شهرستان طبس در ۲۷۰ کیلومتری غرب بیرجند است.


1400/07/29
15:10:57
5.0 / 5
873
تگهای خبر: سایت , شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403