340 چاه بدون مجوز در استان همدان بسته شد

340 چاه بدون مجوز در استان همدان بسته شد

تجهیزات جانبی: ایرنا- مدیر طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی شرکت آب منطقه ای استان همدان از انسداد 340 حلقه چاه بدون مجوز طی هفت ماه نخست امسال در این استان آگاهی داد.


«حمید ندافیان» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: با مسدود سازی و پر کردن این تعداد چاه، نزدیک به هشت میلیون و ۲۰۰ هزار متر مکعب در استفاده از آب های زیر زمینی صرفه جویی شده است.
وی اضافه کرد: شهرستان های کبودرآهنگ و فامنین به ترتیب بیشترین و کمترین تعداد انسداد چاه های بدون مجوز دراین مدت را به خود اختصاص داده اند و همدان نیز با انسداد حدود ۸۰ چاه بدون مجوز در رتبه دوم قرار دارد.
ندافیان اظهار داشت: با اجرای طرح تعادل قسمتی از نیمه دوم سال ۱۳۹۳ تاکنون، نزدیک به پنج هزار حلقه چاه بدون مجوز در استان همدان مسدود و سبب صرفه جویی بیش از ۳۰۰ میلیون مترمکعب در مصرف آب های زیرزمینی شده است.
مدیر طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی شرکت آب منطقه ای استان همدان با اشاره به همکاری مناسب دادگستری، پلیس و دستگاه های اجرائی برای انسداد چاه های غیرمجاز، اشاره کرد: درهمین ارتباط امسال با نصب ۲۳۹ کنتور هوشمند بر روی چاه های کشاورزی این استان، افزون بر ۲۵ میلیون مترمکعب در مصرف آب صرفه جویی شده است.
وی با اشاره به این که گروههای گشت و بازرسی بطور شبانه روزی دشت های استان همدان را بازرسی می کنند، اضافه کرد: ۲۳ گروه گشت و بازرسی در امتداد نظارت بر چاه های مجاز، جلوگیری از حفر چاه های بدون مجوز و برداشت شن و ماسه از رودخانه های استان همدان بطور شبانه روز دشت های منطقه را کنترل می کنند.
وی اشاره کرد: با چاه های مجاز موجود در استان همدان که برداشتی بیشتر از پروانه بهره برداری دارند نیز در امتداد حفاظت از منابع آبی استان، برخورد می شود.
ندافیان اشاره کرد: برمبنای اجرای برنامه های طرح احیا و تعادل بخشی منابع آب زیر زمینی، پیش بینی می شود تا آخر سال جاری ۳۵۰ حلقه چاه بدون مجوز دیگر نیز در مناطق مختلف استان همدان شناسایی و مسدود شود.
بر اساس آخرین آمار، یک هزار و ۷۶۱ میلیون مترمکعب معادل ۹۰ درصد از منابع آب زیرزمینی استان همدان در بخش کشاورزی، ۱۴۶ میلیون مترمکعب، معادل هفتدرصد در بخش شرب و بهداشت و ۵۹ میلیون مترمکعب معادل سه درصد در بخش صنعت مصرف می شود.


منبع:

1400/08/09
11:59:10
5.0 / 5
950
تگهای خبر: شركت , صنعت , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403