با فشار تحریم های آمریكا

یک واحد دیگر از هواوی به فروش گذاشته شد

یک واحد دیگر از هواوی به فروش گذاشته شد

شرکت هواوی تکنولوژیز به علت تحریم های آمریکا که تأمین تراشه از شرکت هایی مانند اینتل را دشوار کرده، سرگرم مذاکرات پیشرفته برای فروش کسب و کار سرور x۸۶ خود است.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، بلومبرگ به نقل از منابع آگاه نوشت: این شرکت به دنبال فروش کسب و کار سرور به کنسرسیومی از شرکتها شامل یک شرکت تحت حمایت دولت می باشد. ارزش دقیق این معامله مشخص نیست اما احیانا میلیاردها یوان ارزش خواهد داشت.

چندین خریدار احتمالی از بخش دولتی و خصوصی در ماه های اخیر ظاهر شده اند. شرکت "هنان اینفورمیشن اینداستری اینوستمنت"، یک شرکت دولتی که شریک کسب و کار سرور هواوی بوده، یکی از این خریداران است. شرکت سازنده محصولات الکترونیکی مصرفی "هواکین تکنولوژی" و شرکت مدیریت دارایی که نماینده دولت هوبی است، در این مذاکرات حضور دارند. هنوز مشخص نیست این شرکتها به صورت جداگانه پیشنهاد خرید داده اند یا در چارچوب یک کنسرسیوم عمل می کنند.

هواوی در اینباره حاضر نشد اظهارنظر کند. این شرکت زمانی بعنوان بزرگترین سازنده تجهیزات مخابراتی چین به شمار می رفت اما از زمانی که دولت ترامپ در سال ۲۰۱۸ این شرکت را هدف تحریم قرار داد، مجبور شده است در فعالیتهایش تغییراتی صورت دهد. بعد از اینکه تحریمهای آمریکا مانع فروش قطعات همچون تراشه های ۵G شرکتهای آمریکایی نظیر کوالکام به هواوی شد، این شرکت چینی سال قبل برند تلفن هوشمند آنر (Honor) را به مبلغ نامعلومی به کنسرسیومی از شرکتهای دولتی فروخت.

محدودیتهای صادراتی به هواوی ضربه مالی زده است. این شرکت اخیرا درآمدهای سه ماهه سوم را اعلام نمود که با ۳۸ درصد کاهش، به ۱۳۵ میلیارد یوان (۲۱.۲ میلیارد دلار) رسید و فروش هواوی برای چهارمین سه ماهه متوالی کاهش پیدا کرد. گوئو پینگ، رئیس هیات مدیره چرخشی هواوی در اطلاعیه ای اعلام نمود که کسب و کار سازمانی هواوی باثبات بوده اما واحدهای مصرفی به شدت متاثر شده است.

خط سرور x۸۶ کسب و کار اصلی هواوی نیست. این شرکت سرورهای خود برای کسب و کار رایانش ابری را مبتنی بر پردازنده های ARM طراحی نموده است که از فناوری Kunpeng هواوی بهره می برند.

هواوی روابط تجاری قوی با شرکتهای تحت حمایت دولت در استان هنان برقرار کرده است. شرکت Huanghe Kunpeng از پردازنده های Kunpeng هواوی برای ساخت سرور و کامپیوتر شخصی بهره برده است. هواوی اخیرا واحدی به نام Xfusion را در شهر ژنگژو راه اندازی کرده است تا کسب و کار در ارتباط با فناوریهای مبتنی بر Kunpeng رشد دهد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، جدا کردن کسب و کار سرور x۸۶ فرصت بیشتری برای رشد فراهم می آورد. گروه تلفن هوشمند آنر اعلام نمود جدایی از هواوی به این شرکت اجازه داده است روابط تجاری با تأمین کنندگان بزرگ تراشه را ازسربگیرد چونکه محدودیتهای صادراتی شامل این شرکت نمی گردد.

منبع:

1400/08/12
12:18:31
5.0 / 5
736
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403