تهران در جمع ۳ فینالیست جایزه جهانی شهرهای هوشمند

تهران در جمع ۳ فینالیست جایزه جهانی شهرهای هوشمند

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران از انتخاب تهران بعنوان یکی از سه برگزیده نهایی جایزه کنگره جهانی شهرهای هوشمند در سال ۲۰۲۱ اطلاع داد و اظهار داشت: در این رویداد که اواخر آبان ماه در شهر بارسلون برگزار می شود، در قسمت جوایز شهرهای برتر، تهران بعنوان یکی از سه برگزیده نهایی در بخش حکمروایی و اقتصاد هوشمند، شانس دریافت این جایزه معتبر جهانی را دارد.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، محمد فرجود اظهار داشت: در جایزه جهانی شهر هوشمند در سال ۲۰۲۱ و در بخش «حکمروایی و اقتصاد هوشمند»، طرح محله محوری و مشارکت شهروندی شهرداری تهران با نام «باهم» از بین تمام شهرهای شرکت کننده در این بخش، بعنوان یکی از سه برگزیده نهایی انتخاب شده و برای کسب جایزه برترین پروژه باید با دو رقیب نهایی خود شامل اتحادیه شهرهای اسکاتلند و مجمع جهانی اقتصاد به رقابت بپردازد.
او اضافه کرد: جایزه جهانی شهر هوشمند، مهم ترین مسابقه بین المللی در میان شهرهای هوشمند است که در آن پروژه ها، ایده ها و برنامه های راهبردی پیشرو از شهرهای مختلف در سرتاسر جهان در حوزه هایی مانند زیست پذیری، پایداری و مزیت های اقتصادی مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرند.
دبیر شورای راهبردی تهران هوشمند تصریح کرد: طرح «باهم» یکی از طرح های ذیل برنامه تهران هوشمند است که با هدف ارتقای مشارکت شهروندان، تعامل با کسب و کارهای نوآور و هم توسعه محله ای طراحی و اجرا شده است. یکی از موضوعات پراهمیت در برنامه تهران هوشمند، توجه به نقش محوری شهروندان در هوشمندسازی کلان شهر تهران و هم ارتقای جایگاه محلات در برنامه ریزی و مدیریت شهری است. در پروژه با هم، در چند مرحله و با محوریت معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری تهران و همکاری مناطق، شورایاری ها و نخبگان هر محله، بیشتر از ۱۵۰۰ پروژه کوچک در محلات مختلف اولویت بندی، انتخاب و اجرایی شد.
فرجود اضافه کرد: همینطور کلیه شهروندان تهرانی می توانند با بیان نظر و ثبت امتیاز درمورد هر یک از این پروژه ها از راه سامانه تهران من، در ارزیابی نتایج آنها و تدوین برنامه های آتی مشارکت کنند. بعلاوه در بخش دیگری و در درگاه baham.tehran.ir بیشتر از ۵۰۰ نیاز فناورانه در حوزه نوآوری شهری و شهر هوشمند به شرکتهای دانش بنیان و صنایع خلاق اطلاع رسانی شده است تا با استفاده از ایده ها و راهکارهای نوآورانه آنها بتوان مسائل و چالش های شهر تهران را برطرف کرد.
وی افزود: امیدوارم حضور شهرداری تهران در چنین رویدادهای بین المللی ضمن ایجاد فضای تعامل و اشتراک گذاری درس آموخته ها، توانمندی ها و دستاوردها، تهران را بعنوان شهری نوآور و پیشرفته در ابعاد مختلف مدیریت شهری بخصوص در حوزه فناوری و هوشمندسازی معرفی کرده و سبب اعتلای جایگاه پایتخت ایران اسلامی در بین سایر کلانشهرهای دنیا شود.
به گزارش سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، ۲۶ آبان و در حاشیه یازدهمین کنگره جهانی شهر هوشمند در شهر بارسلون اسپانیا، برگزیدگان نهایی جایزه جهانی شهر هوشمند ۲۰۲۱ در ۹ بخش معرفی و مورد تقدیر قرار می گیرند. این درحالی است که پیش از این هم برنامه تهران هوشمند بعنوان یکی از شش شهر برگزیده نهایی برای کسب جایزه جهانی شهر هوشمند سال ۲۰۱۹ در بخش جایزه شهرها انتخاب گردید و مورد تقدیر قرار گرفت.1400/08/17
21:00:24
5.0 / 5
738
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403