امضای تفاهم نامه 2هزار میلیارد تومانی برای ایجاد اشتغال در بخش کشاورزی

امضای تفاهم نامه 2هزار میلیارد تومانی برای ایجاد اشتغال در بخش کشاورزی

تجهیزات جانبی: تفاهم نامه همکاری 4 جانبه وزارت جهاد کشاورزی با وزارت امور اقتصادی و دارایی، بنیاد برکت و صندوق کارآفرینی امید با هدف اشتغالزایی در بخش کشاورزی و به ارزش 2 هزار میلیارد تومان به امضا رسید.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از خبرگزاری ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، «سیدجواد ساداتی نژاد» وزیر جهاد کشاورزی در مراسم امضای تفاهم نامه چهار جانبه اجرای طرح های کشاورزی در مناطق محروم کشور، بین وزارت جهاد کشاورزی، وزارت امور اقتصادی و دارایی، بنیاد برکت ستاد اجرائی فرمان امام(ره) و صندوق کارآفرینی امید که در وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد، اضافه کرد: ظرفیتی در تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ برای رونق اشتغال در زمینه های مختلف وجود دارد و امروز برمبنای ظرفیت این تبصره، با وزارت امور اقتصادی و دارایی، بنیاد برکت ستاد اجرائی فرمان امام (ره) و صندوق کارآفرینی امید، تفاهم نامه ای را امضا کردیم.
وی اضافه کرد: این تفاهم نامه در حوزه اشتغالزایی در زمینه روستایی، در بخش کسب و کارهای خُرد کشاورزی، گلخانه های کوچک مقیاس، برندسازی در کشاورزی، توسعه کشت گیاهان دارویی، پرورش شتر و حوزه های شیلاتی و دامپروری است که این اقدامات با بهره گیری از تسهیل گری بنیاد برکت، حمایت صندوق کارآفرینی امید و ظرفیت های مالی تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ و نظارت وزارت امور اقتصادی و دارایی صورت خواهد گرفت.
وزیر جهاد کشاورزی ابراز امیدواری کرد: تا آخر سال بتوانیم نتیجه عملکرد خوبی را از این توافقنامه ببینیم، البته این اقدامات باتوجه به ظرفیتی که وجود دارد تا اختتام تیرماه سال آینده می تواند استمرار داشته باشد.
استفاده از منابع تبصره ۱۸ برای اشتغالزایی در کشور
«سید محمدهادی سبحانیان» معاون سیاستگذاری اقتصادی وزارت اقتصادی و دارایی اظهار داشت: به سبب تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۰، منابعی برای سرمایه گذاری و تولید و اشتغال در نظر گرفته شده بود که متولی اصلی آن وزارت اقتصاد بوده است.
وی اضافه کرد: با استقرار دولت سیزدهم، کوشش های بیشتری برای فعال شدن منابع انجام شد و دستگاه های مختلف، برنامه های خودرا به وزارت اقتصاد ارسال کردند و این برنامه ها مصوب شد و با تلفیقی که این منابع با منابع بانکی خواهند داشت امیدواریم بر خلاف سالهای قبل که منابع تخصیص داده می شد اما اشتغال ایجاد نمی شد، شاهد مصرف این اعتبارات برای برنامه های اشتغالزایی باشیم.
سبحانیان با اعلان اینکه وزارت جهاد کشاورزی جهت استفاده از این منابع در جهت اشتغالزایی پیشرو بوده است، اشاره کرد: با تفاهم نامه ای که با بنیاد برکت، وزارت جهاد کشاورزی و صندوق کارآفرینی امید امضا شده است، امیدواریم تا سه ماهه نخست سال ۱۴۰۱ این اعتبار برای پروژه های عملیاتی شده، هزینه شود تا شاهد تحول در بخش کشاورزی باشیم.
استفاده از تسهیلگران بنیاد برکت در طرح های کشاورزی
«محمد ترکمانه» مدیرعامل بنیاد برکت ستاد اجرائی فرمان امام(ره) نیز در حاشیه این مراسم، اظهار نمود: این تفاهم نامه با اعتبار ۲ هزار میلیارد تومان و بمنظور اجرای طرح های کشاورزی و اشتغالزایی در مناطق محروم کشور امروز در وزارت جهاد کشاورزی به امضا رسید.
وی اضافه کرد: وزارت جهاد کشاورزی نخستین وزارتخانه ای است که در تحقق منابع تبصره ۱۸ برای اشتغالزایی در کشور اقدام نموده است، بنیاد برکت هم با بهره گیری از شبکه تسهیل گران و مجریان خود در سراسر کشور به اجرای هدفمند این طرح کمک خواهدنمود.
ترکمانه اشاره کرد: بنیاد برکت یک شبکه ۸۰۰ نفری از تسهیل گران در ۳۱ استان کشور دارد و توسط این افراد طرح های کشاورزی صورت خواهد گرفت، تا حالا ۴۰ درصد از طرح های ما مربوط به بخش کشاورزی بوده که با این تفاهم به ۶۰ درصد خواهد رسید.
عاملیت صندوق کارآفرینی امید در طرح های کشاورزی
«اصغر نورالله زاده» مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید هم در این خصوص اشاره کرد: تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۰، مجموعه شبکه بانکی و صندوق کارآفرینی امید را بعنوان عامل برنامه های اشتغالزایی دولت معرفی کرده است و با توجه به این که برنامه های ما بطور عمده در زمینه های روستایی و زنجیره تامین بخش کشاورزی، شامل فرآوری، بسته بندی و سایر حلقه های زنجیره تامین بخش کشاورزی است، این عاملیت را پذیرفتیم.
وی اضافه کرد: مقرر شد، بنیاد برکت تسهیل گری در این پروژه را انجام دهد و صندوق کارآفرینی امید هم با توجه طرح هایی که وزارت جهاد کشاورزی به ما معرفی می کند، پرداخت تسهیلات را بر عهده گیرد.


منبع:

1400/09/09
23:33:17
5.0 / 5
757
تگهای خبر: هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403