امضای تفاهم نامه ی پشتیبانی از تولیدکنندگان داخلی

امضای تفاهم نامه ی پشتیبانی از تولیدکنندگان داخلی

تفاهم نامه توسعه همکاری در جهت پشتیبانی از تولیدکنندگان داخلی امضا و مقرر شد 600 هزار مودم مبتنی بر تکنولوژی VDSL و GPON تولید شود و در اختیار شرکت مخابرات ایران قرار گیرد.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، تفاهم نامه توسعه همکاری بین شرکت مخابرات ایران و شرکت خدمات مخابراتی ارگ جدید در جهت پشتیبانی از تولیدکنندگان داخلی در بیست ودومین نمایشگاه تلکام به امضا رسید. در این مراسم صادق عباسی شاهکوه - معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، به برنامه های توسعه ای دولت سیزدهم در زمینه ارتباطات ثابت کشور اشاره نمود و اظهار داشت: با اجرای این برنامه ها، در سه سال آینده به ۲۰ میلیون خانوار دسترسی ثابت مبتنی بر فیبرنوری تخصیص داده می شود.
وی اظهار نمود: بخش بزرگی از تولیدات فیبر نوری و تجهیزاتی مانند مودم که باید داخلی شود، قبل از این از خارج وارد می شد و امروز شاهدیم که ما توانایی تولید و ساخت این تجهیزات را در داخل داریم و این تفاهم نامه از نخستین هاست. با امضای این تفاهم نامه، توسعه در شبکه ارتباطات ثابت بیشتر و فشار از شبکه سیار کشور برداشته می شود و از طرف دیگر تولید داخل نیز رونق بیشتری خواهد گرفت. نقش شرکت مخابرات ایران این است که با دادن دسترسی داکت ها و کانال ها به اپراتورهای دیگر، آنها را توانمند کنند و این کار ملی بزرگ با سرعت خوبی به نتیجه برسد.
همین طور مجید سلطانی - مدیرعامل شرکت مخابرات ایران اظهار داشت: در سه سال آینده تحولات خوبی در عرصه ارتباطات درحال رخ دادن است؛ لازمه این تحول هماهنگی تمامی بازیگران صنعت ارتباطات از سیاست گذاری تا اجرا و تولید است. همه ما باید درنظر داشته باشیم که زمانی که صحبت از توسعه شبکه ارتباطات ثابت کشور می شود، این توسعه باید در تمامی لایه های شبکه رخ دهد.
وی اظهار نمود: اتفاقی که امروز در نمایشگاه می افتد، در امتداد همکاری و حمایت شرکت مخابرات ایران از تولیدکنندگان کشور است. ما باید حامی تولیدکنندگان باشیم و از شرکت های دانش بنیان حمایت نماییم. مردم برای دسترسی به باند پهن و سرعت مناسب به انواع مودم ها نیاز دارند که شرکت ارگ جدید از سالیان گذشته این سرمایه گذاری را انجام داده است.
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران اشاره کرد: تفاهم نامه حاضر درباره تولید انواع مودم به خصوص در شبکه ارتباطات ثابت با شرکت ارگ جدید به امضا می رسد و این نوید را می دهد که شرکت مخابرات ایران برای آینده مشتریان خودرا راضی نگه دارد و توسعه شبکه را بر همان هدف و سیاستی که وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات دارد، پیش برد.

به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، در این نشست قرار شد که ۶۰۰ هزار مودم مبتنی بر تکنولوژی VDSL و GPON تولید شود و در اختیار شرکت مخابرات ایران قرار گیرد.1400/10/05
20:32:41
5.0 / 5
623
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403