شركت راه آهن خبر داد:

حمل قطار دوم در راه کریدور ITI با همکاری ایران، پاکستان و ترکیه

حمل قطار دوم در راه کریدور ITI با همکاری ایران، پاکستان و ترکیه

شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران اعلام نمود: بعد از انجام عملیات موفق حمل قطار نخست در راه کریدور ITI (استانبول- اسلام آباد)، حرکت قطار دوم از تاریخ هشتم دیماه از مبدا کشور پاکستان با هماهنگی گمرکات، راه آهن و فورواردرهای مسئول در کشورهای ایران، پاکستان و ترکیه انجام شد.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از خبرگزاری ایرنا از طریق آهن جمهوری اسلامی ایران، بعد از انجام عملیات موفق حمل قطار نخست در راه کریدور ITI، حرکت قطار دوم توسط ۲۴ واگن مسقف پاکستانی از مورخ هشتم دیماه از مبدا پاکستان با هماهنگی گمرکات، راه آهن و فورواردرهای مسئول در کشورهای ایران، پاکستان و ترکیه انجام شده است.
در این پروژه، ۵۲۵ تن محموله پودر سنگ تالک در بسته بندی ۵۰ کیلوگرمی از بندر خشک «آزاخل» در پاکستان به مقصد استانبول در کشور ترکیه به مسافت ۶ هزار و ۴۴۰ کیلومتر از راه مسیر ریلی ایران حمل می شود.
این محموله توسط ۲۴ دستگاه واگن پاکستانی از مبدا آزاخل پاکستان وارد مرز میرجاوه کشور ایران شده و بعد از رسیدن به ایستگاه زاهدان و انجام تشریفات گمرکی تحت رویه ترانزیت و با انجام عملیات ترنسشیپمنت، به واگن های مسقف اروپایی منتقل و تحت بارنامه CIM با عبور از مرز رازی وارد کشور ترکیه می شود و تا مقصد نهایی در استانبول حمل خواهد شد.
شرکت راه آهن در اطلاعیه خود آورده است: در جهت افزایش تبادلات بین المللی در دوران مدیریت جدید راه آهن، اولویت دهی به تکمیل کریدورهای بین المللی و برقراری اتصال ریلی با کشورهای همسایه و سایر کشورها در جهت منافع مشترک اقتصادی و تقویت حمل و نقل ریلی مسافری و باری در دستور کار قرار گرفته است.

1400/10/12
13:28:10
5.0 / 5
519
تگهای خبر: بین المللی , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403