استفاده از پیام رسان خارجی در ارتش سوییس ممنوع گردید

استفاده از پیام رسان خارجی در ارتش سوییس ممنوع گردید

به گزارش تجهیزات جانبی ارتش سوییس به دنبال نگرانی از درز اطلاعات مهم درباره ارتباطات ارتش، استفاده از واتس اپ، سیگنال، تلگرام و پیام رسانهای مشابه را برای سربازان در حین خدمت ممنوع کرد.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، ارتش سوییس به جای این سرویسهای پیام رسان، استفاده از اپلیکیشن سوییسی Threema را ترجیح می دهد. هدف مقررات اعلام شده این است که سربازان وظیفه در حین خدمت و افرادی که برای گذراندن دوره های تکمیلی برمی گردند، سهوا اطلاعات نظامی را برای طرفین خارجی برملا نکنند.

سخنگوی ارتش سوییس به شبکه اسکای نیوز اظهار داشت: حرفه ای ها در ارتش از نسخه Threema Work استفاده می نمایند. باآنکه مشاهده محتوای رمزنگاری شده پیامها امکان پذیر نیست اما فراهم کنندگان این سرویسهای پیام رسان امکان دارد متادیتایی را جمع آوری کنند که مشخص می کند چه کسی به چه کسی و در چه زمانی پیام داده است. این مقررات در ارتباط با استفاده از این اپلیکیشنها در گوشی خصوصی سربازان در هنگام خدمت نظامی می شود.

طبق گزارش منابع خبری سوییس، هیچ مجازاتی برای سربازانی که همچنان از سرویسهای پیام رسان دیگر استفاده می نمایند، اعلام نشده است.

سوییس یکی از قدیمی ترین کشورهای بی طرف مسلح جهان مانده است. باآنکه سوییس از سال ۱۸۱۵ در هیچ جنگ نظامی شرکت نکرده است، اما سربازی الزامی را حفظ نموده و همه شهروندان مرد باید به خدمت نظامی بروند.

مسئله استفاده از پیام رسانها در زمان عملیاتهایی که برای پشتیبانی از بیمارستانها و برنامه واکسیناسیون کشور در دوران پاندمی کووید ۱۹ برگزار شدند، عنوان شد.

سخنگوی ارتش سوییس اظهار داشت: ارتش اپلیکیشن Threema را سفارش می کند که برنامه پیامرسان سوییسی پولی بوده و پیامها در آن رمزنگاری شده و در سرورهای مستقر در سوییس نگهداری می شوند. ارتش سوییس هزینه دانلود این اپلیکیشن را برای سربازانش پوشش می دهد.

این اپلیکیشن زیر پوشش قانون ابری آمریکا که به مقامات آمریکایی اختیار می دهد از شرکتها بخواهند اطلاعات کاربران را در اختیار آنها قرار دهند، قرار نمی گیرد.

بر اساس گزارش اسکای نیوز، در اپلیکیشنهای رمزنگاری شده اطلاعات شامل محتوای پیام نمی گردد اما فراهم کنندگان سرویس می توانند هویت کاربر و جزئیات درباره افرادی که با آنها صحبت کرده و میزان پیامهای اشتراک گذاشته شده را مشخص کنند.
1400/10/19
20:07:42
5.0 / 5
555
تگهای خبر: تلگرام , دانلود , شركت , گوشی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1401