مایكروسافت:

بدافزار مخرب در حمله به وبسایت های اوکراین شناسایی شد

بدافزار مخرب در حمله به وبسایت های اوکراین شناسایی شد

به گزارش تجهیزات جانبی شرکت مایکروسافت اعلام نمود بدافزار مخرب را در سیستمهای متعلق به سازمانهای دولتی مختلف اوکراین و سازمانهایی که با مقامات دولتی همکاری دارند، شناسایی کرده است.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، مایکروسافت در اطلاعیه ای اعلام نمود این بدافزار به پوشش جاسوس افزار درآمده است اما در واقع اگر از جانب حمله کننده فعال شود، سیستم کامپیوتری آلوده را غیرقابل فعالیت خواهد نمود. ما این اطلاعات را به اشتراک می گذاریم تا به دیگران در جامعه امنیت سایبری کمک نماییم به دنبال دفاعی در مقابل این حملات باشند.

مایکروسافت هنوز گروهی که در این حملات نقش دارند را شناسایی نکرده و به تحلیل و بررسی ادامه می دهد. این بدافزار اولین بار در ۱۳ ژانویه شناسایی شد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، مایکروسافت اعلام نمود "مایکروسافت ۳۶۵ دفندر اندپوینت دیتکشن" و محافظتهای آنتی ویروس این شرکت قادر به مقابله در مقابل این بدافزار هستند و هیچ شواهدی از اینکه در این حملات صدمه پذیری در محصولات و خدمات مایکروسافت مورد بهره برداری قرار گرفته باشد، مشاهده نشده است.

اوکراین با حمله سایبری گسترده ای روبرو شده که وب سایتهای وزارت خانه های مختلف شامل وزارت امور خارجه و وزارت آموزش و پرورش را از کار انداخته است. مقامات اوکراین می گویند هنوز عوامل پشت پرده این حملات را شناسایی نکرده اند اما انگشت افترا به سمت روسیه نشانه رفته که روابطش با اوکراین گرفتار تنشهای شدیدی شده است.

منبع:

1400/10/26
21:09:40
5.0 / 5
868
تگهای خبر: آموزش , خدمات , سایت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403