ضریب نفوذ تلفن ثابت در ایران به چند درصد رسید؟

ضریب نفوذ تلفن ثابت در ایران به چند درصد رسید؟

به گزارش تجهیزات جانبی ضریب نفوذ تلفن ثابت در کشور به ۳۴.۸۷ درصد رسیده و بیش از ۳۸ میلیون خط منصوبه را شامل می شود که بالغ بر ۳۶ میلیون از این خطوط منصوبه، در ارتباط با شرکت مخابرات است.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، شاخصهای آماری بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات تا آخر سه ماهه سوم سال ۱۴۰۰ را منتشر نمود. ضریب نفوذ تلفن ثابت، ۳۴.۸۷ درصد است که با احتساب شرکت مخابرات ایران، FCPها و شرکتهای Servco به میزان ۳۸ میلیون و ۷۲۵ هزار و ۱۹۷ خط منصوبه و ۲۹ میلیون و ۳۰۶ هزار و ۷۸۲ خط دایری را شامل می شود.


طبق این آمار، تعداد اشتراک های تلفن ثابت توسط شرکت مخابرات ایران به مجموع ۳۶ میلیون و ۹۶۳ هزار و ۵۸۲ خط منصوبه رسیده که شامل ۳۱ میلیون و ۱۱۶ هزار و ۲۲ تعداد خط منصوبه شهری و پنج میلیون و ۸۴۷ هزار و ۵۶۰ خط منصوبه روستایی می شود. تعداد خطوط دایری مخابرات هم به مجموع ۲۸ میلیون و ۹۲۰ هزار و ۸۰۸ رسیده که شامل ۲۴ میلیون و ۹۵۷ هزار و ۱۳۵ خط دایری شهری و سه میلیون و ۹۶۳ هزار و ۶۷۳ خط دایری روستایی می شود.
همینطور اشتراک های تلفن ثابت توسط شرکتهای FCP، مجموع یک میلیون و ۷۵۰ هزار و ۲۲۱ خط منصوبه و ۳۷۴ هزار و ۵۸۰ خط دایری را شامل می شود. شرکتهای Servco هم مجموع ۱۱ هزار و ۳۹۴ خط تلفن ثابت دارند.
اما در حوزه توسعه زیربخش تلفن ثابت تا آخر سه ماهه سوم سال ۱۴۰۰، ۵۱ هزار و ۴۰۰ روستا دارای ارتباط و ۴۷ هزار و ۲۷۲ روستا دارای تلفن خانگی هستند و تعداد مشترکان روستایی هم به سه میلیون و ۹۶۳ هزار و ۶۷۳ می رسد. همینطور تعداد تلفن همگانی ۸۹ هزار و ۵۴۱ عدد و تعداد تلفن های همگانی جاده ای ۱۹۶۳ عدد است. درصد میزان موفقیت در برقراری مکالمات (ASR) هم ۵۱.۷ است.


منبع:

1400/10/30
10:47:59
5.0 / 5
817
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403