ممنوعیت ۵۴ اپلیکیشن چینی در هند

ممنوعیت ۵۴ اپلیکیشن چینی در هند

تجهیزات جانبی: هند 54 اپلیکیشن چینی را با اشاره به تهدید آنها برای امنیت ملی، ممنوع کرد.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، وزارت فناوری اطلاعات هند اپلیکیشن هایی شامل برنامه های متعلق به شرکت های فناوری بزرگ چین مانند تنسنت، علی بابا و نت ایز را ممنوع کرد. این اپلیکیشن ها نسخه های مشابه ۲۶۷ برنامه ای هستند که در سال ۲۰۲۰ ممنوع شده بودند یا قابلیتهای مشابه آنها را دارند. این وزارتخانه اعلام نموده است این ۵۴ اپلیکیشن اجازه های مختلفی دریافت کرده و اطلاعات حساسی را جمع آوری می کنند.

این اقدام با ادامه پیدا کردن اختلافات طولانی مدت میان دو کشور هسته ای که با درگیری مرزی خونین در سال ۲۰۲۰ و کشته شدن سربازان هر دو طرف به اوج رسید، انجام گرفته است. درگیری مرزی موجب شد هند قوانین سخت گیرانه ای برای سرمایه گذاری های چینی وضع کند که شامل ممنوعیت اپلیکیشن های چینی بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، هند و چین ۳۴۸۸ کیلومتر مرز مشترک در سراسر منطقه هیمالیا دارند که از زمان درگیری نظامی سال ۲۰۲۰ هزاران نیرو، تانک و تجهیزات نظامی از طرف هر دو کشور در آن مستقر شده است. تنشها میان دو کشور بالا مانده است و فرمانده ارتش هند ماه گذشته اعلام نموده بود ریسک حمله نظامی چین وجود دارد.

منبع:

1400/11/25
22:33:17
5.0 / 5
563
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403