تجهیزات جانبی گزارش می دهد؛

مشمولان سهام عدالت، چگونه از سودهای واریزی کسب اطلاع کنند؟

مشمولان سهام عدالت، چگونه از سودهای واریزی کسب اطلاع کنند؟

شرکت سپرده گذاری مرکزی اطلاعاتی را درباره واریزی سودهای سال قبل سهام عدالت عرضه کرده و اعلام نموده است: سهامدارانی که سود سال قبل خویش را دریافت نکرده اند، هر چه زودتر نسبت به اصلاح شماره شبای خود در سامانه سجام و سامانه سهام عدالت اقدام نمایند.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از خبرگزاری ایرنا، به دنبال اقدامات انجام شده برای واریز سود سال ۹۹ سهام عدالت در چند روز آینده، بعضی از مشمولان این سهام اعلام نموده اند که هیچ گونه اطلاعی درمورد پرداخت سود سال ۹۸ خود ندارند و نسبت به واریز آن پارسال گرفتار شک و ابهام شده اند که به دنبال چنین اتفاقی، نسبت به راه های رفع این مشکل بی خبر هستند.
براساس آخرین آمار اعلام شده از جانب شرکت سپرده گذاری مرکزی، بیشتر از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر جزو مشمولان سهام عدالت هستند اما تابحال سود سهام خویش را دریافت نکرده اند، علت ایجاد چنین مشکلی ناشی از آن بوده است که شماره شبا آنان در سامانه ثبت نشده یا شماره شبای این افراد نامعتبر، مسدود، راکد، مشترک ۲ امضاء ارز یا بلندمدت بوده است.
شرکت سپرده گذاری مرکزی روز گذشته با عرضه جزئیات دقیقی از رفع این مشکل، اعلام نمود: افرادی که اطلاع دقیقی نسبت به پرداخت یا عدم پرداخت سودهای واریز شده سهام عدالت خود ندارند، می توانند با رفتن به سایت sahamedalat.ir و با ورود به گزینه مشاهده دارایی سهام عدالت، اطلاعات کامل نسبت به پرداختی های خویش را به دست آورند.
پس از ورود به این گزینه و ورود کد ملی، اگر در «منوی سابقه پرداخت» گزینه «پرداخت موفق» ثبت شده باشد، بدین معناست که مشکلی در پرداخت سود وجود نداشته و این واریزی انجام شده است، اما ثبت گزینه «بازگشت از بانک» به معنای اشتباه در درج شماره شبا و نامعتبر بودن آن است.
این مبحث بارها از جانب شرکت سپرده گذاری و هم مسئولان حاضر در سازمان بورس مطرح گردیده است، افرادی که تابحال سود سهام عدالت خویش را دریافت نکرده اند باید هر چه زودتر اقدامات لازم برای رفع مشکل بوجود آمده را در دستور کار قرار دهند تا بتوان برای واریز سودهای عقب مانده اقدام نمود که در این حوزه ۲ روش پیش روی سهامداران قرار داده شده است.
در روش نخست، مشمولان سهام عدالت می توانند از راه سامانه سجام sejam.ir مشکل مربوطه را رفع کنند، در این خصوص افرادی که تابحال در سامانه سجام ثبت نام نکرده اند باید هر چه زودتر به منظور رفع این مشکل، مبادرت به ثبت نام در سامانه سجام کنند.
در این میان افرادی حضور دارند که پیش تر در سامانه سجام ثبت نام کرده اند اما تابحال سودی برای آنان واریز نشده است که این افراد باید در سامانه سجام و با انتخاب گزینه «ویرایش اطلاعات» شماره شبای خویش را تغییر دهند.
در روش دوم، مشمولان سهام عدالت می توانند از راه سامانه سهام عدالت sahamedalat.ir این مشکل را برطرف و با انتخاب گزینه «مشاهده و ویرایش پروفایل» شماره شبای جدید خویش را ثبت کنند.
در صورت ثبت شماره شبای حساب فعال بانکی در سامانه سجام یا سامانه سهام عدالت، سود سهام سال ۹۹ به همراه سود سال ۹۸ به صورت یکجا به حساب سهامداران واریز خواهد شد.
به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از خبرگزاری ایرنا، پیش تر «سید احسان خاندوزی»، وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره رقم و زمان پرداخت سود سهام عدالت اعلام نمود: مجامع عمده شرکت ها در نیمه نخست سال ۱۴۰۰ برگزار شد، اما سود دارندگان سهان عدالت به روش مستقیم و غیرمستقیم تابحال پرداخت نشده است. بر این اساس مقرر شد با تعاملی که میان شرکتهای سرمایه گذاری استانی و کانون سهام عدالت انجام می شود، به سرعت و تا پیش از آخر اسفند ماه سال جاری سود سهام عدالت سال ۹۹ به همه دارندگان این سهام پرداخت گردد.
وی تصریح کرد: سود سهام عدالت برای سهامدارانی که دارای سهام یک میلیونی هستند، نزدیک به یک میلیون تومان است، اما برای مشمولان دارای سهام ۵۳۰ هزار تومان حدود ۵۵۰ هزار تومان سود پرداخت می شود.
همچنین اعداد اعلام شده برای پرداختی سود سال ۹۹ سهام عدالت نشانگر رشد چشم گیر آن نسبت به سود سالهای گذشته است و این امر توانست نقطه امیدی را در بین مشمولان این سهام که اغلب آنها جزو قشر ضعیف جامعه محسوب می شوند، ایجاد نماید.


1400/12/06
13:04:52
5.0 / 5
407
تگهای خبر: سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403