نایب رییس كمیسیون كشاورزی اتاق ایران:

تحریم های غرب، نیاز بازار روسیه را به ایران می افزاید

تحریم های غرب، نیاز بازار روسیه را به ایران می افزاید

به گزارش تجهیزات جانبی نایب رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع وابسته اتاق تجاری ایران اظهار داشت: تحریم های غرب مقابل روسیه سبب می شود تا نیاز این کشور برای تامین بازار به ایران افزایش یابد.


«امیر یوسفی» امروز (یکشنبه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا با اشاره به رفع مشکلات صادرات محصولاتی مانند فلفل به روسیه با حمایت دولت، اشاره کرد: سبزیجات و صیفی با اهمیت ترین محصولات وارداتی روسیه از ایران است برای اینکه توانایی تامین این کالاها را در داخل ندارند.
وی اضافه کرد: در صورتیکه روسیه شرایط ویژه ای برای ایران ایجاد و صادرکنندگان ایرانی از این فرصت استفاده کنند، صادرات محصولات کشاورزی به این کشور افزایش خواهد یافت.
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع وابسته اتاق تجاری ایران با اشاره به کاهش ارزش پول ملی روسیه در پی تنش های ایجاد شده، گفت: در حوزه مبادلات پولی و مالی ایران با روسیه مشکلی وجود ندارد و می تواند مزیتی برای توسعه تجارت با این کشور باشد.
وی با اعلان اینکه باید از فرصت به وجود آمده برای توسعه صادرات استفاده نمائیم، اشاره کرد: تغییرات قیمت جهانی برخی محصولات به سبب تنش های سیاسی به وجود آمده در منطقه، مزیتی برای صادرکنندگان ایرانی شمرده می شود.
یوسفی با تاکید بر افزایش نیاز بازار روسیه به ایران، اظهار داشت: دریای خزر بعنوان مسیر تجاری ایران (از طریق شهر آستارا) ظرفیت خوبی برای افزایش صادرات به روسیه است، برای اینکه این مسیر تردد برای تجارت بسیار امن شمرده می شود که می توان در امتداد اهداف دو کشور مورد استفاده قرار بگیرد.
وی با اعلان اینکه دولت به دنبال کاهش خام فروشی و افزایش صادرات کالاهای فراوری شده است، اشاره کرد: این روند باتوجه به ارزش افزوده بیشتر می تواند به صادرکنندگان در توسعه تجاری کمک نماید و توجیه اقتصادی نیز دارد.


منبع:

1400/12/15
11:01:07
5.0 / 5
506
تگهای خبر: فروش , قیمت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403