رئیس سازمان اداری و استخدامی كشور

دستگاههای اجرایی در سال ۱۴۰۱ برپایه سند تحول دولت مردمی ارزیابی خواهند شد

دستگاههای اجرایی در سال ۱۴۰۱ برپایه سند تحول دولت مردمی ارزیابی خواهند شد

تجهیزات جانبی: رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور اظهار داشت:  دستگاه های اجرایی در سال ۱۴۰۱ برپایه سند تحول دولت مردمی ارزیابی خواهند شد.


نخستین جلسه تبیین سند تحول دولت مردمی در بخش نظام اداری با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی، رئیس مرکز ملی بهره وری، رئیس مرکز آموزش مدیریت دولتی، رئیس امور عملکرد و ارتقای فرهنگ سازمانی و تعدادی از نخبگان و استادان دانشگاه، ۱۷ اسفند در ساختمان مرکزی این سازمان برگزار شد.
به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از خبرگزاری ایرنا از سازمان اداری و استخدامی کشور؛ در حاشیه جلسه تبیین سند تحول دولت مردمی در بخش نظام اداری، «میثم لطیفی» ضمن اشاره به آماده سازی پیش نویس سند تحول اداری اظهار داشت: با همکاری سازمان اداری و استخدامی، جامعه نخبگان و خبرگان، پیش نویس سند تحول نظام اداری آماده شده است و متولی اصلی و راهبری این سند تحول در بخش نظام اداری، سازمان اداری و استخدامی خواهد بود.
وی اضافه کرد: این سند عملیاتی باید مبنای ارزیابی دستگاههای اجرایی قرار گیرد و اسناد بالادستی شامل سیاست های کلی نظام اداری، سند تحول دولت مردمی، فلسفه وجودی و مأموریت های سازمان لازمه تدوین و تحول این سند در بخش نظام اداری است.
معاون رئیس جمهور ضمن اشاره به این که تدوین سند تحول دولت مردمی، پس از تنفیذ حجت الاسلام رییسی بعنوان رئیس جمهور با تاکید مقام معظم رهبری در دستورکار ریاست جمهوری قرار گرفت، اظهار داشت: این سند به همت مراکز فکری و اندیشکده ها و خبرگان تدوین شد و پس از تدوین، تمام وزارت خانه ها و مدیران نظرات خویش را اعلام نمودند.
وی اظهارداشت: سازمان اداری و استخدامی در قسمت تحول اداری نظرات کارشناسی خویش را اعلام نمود و اصلاحاتی در آن انجام شد و یک اجماع نخبگانی بر روی سند حاصل و تازگی به دستگاه ها ابلاغ گردیده است.
لطیفی اظهار داشت: سند تحول دولت مردمی، ۳۷ برنامه درحوزه های مختلف دارد که یکی از آنها تحول نظام اداری است. ما علاوه بر تکالیف در حوزه نظام اداری، تکالیفی هم در تحول دولت الکترونیک، فناوری اطلاعات و ارتباطات، تحول انرژی، تحول برنامه و بودجه برعهده داریم که مجموعه آن بیشتر از ۱۰۰ مورد است که می تواند در نوشتن سند تحول اداری در سازمان اداری و استخدامی مبنای عمل از سال ۱۴۰۱ قرار گیرد.
وی افزود: در این دوره سند تحول عملیاتی نظام اداری درحال تدوین است و از آغاز دولت فرآیند تدوین سند سازمان اداری و استخدامی در دست اقدام است. این برنامه باید جزئیات عملیاتی تر پیدا کند تا تبدیل به یک برنامه برای تحول نظام اداری و برنامه سازمان اداری و استخدامی برای دروه ۴ ساله مبنای عمل ما قرار گیرد. که با اتکا و در خصوص آن بتوان ارزیابی دستگاههای اجرایی در سال ۱۴۰۱ را انجام داد.منبع:

1400/12/18
14:16:38
5.0 / 5
507
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403