نمایش 180 روزه عملکرد وزارت کار در دولت سیزدهم و حمایت بهارستان نشینان

نمایش 180 روزه عملکرد وزارت کار در دولت سیزدهم و حمایت بهارستان نشینان

وزارت کار در جهت اجرای چهار کلان پروژه «رفع فقر مطلق»، «ساماندهی صندوق های بازنشستگی»، «سازماندهی بنگاه های اقتصادی» و «طرح زیست بوم اشتغال» ۴۰ خدمت برتر و ۲۰۰ اقدام اساسی را در نمایشگاه دستاوردهای ۱۸۰ روزه به نمایش گذاشت که حمایت بهارستان نشینان را از برنامه ها به همراه داشت.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از خبرگزاری ایرنا، نمایشگاه دستاوردهای ۶ ماهه(۱۸۰ روزه) وزارت کار در دولت سیزدهم با هدف انعکاس خدمات معاونت ها و سازمان های تابعه از ۷ تا۲۰ اسفند ماه درحال برگزاری است. در این نمایشگاه عملکرد معاونت ها، سازمان ها و شرکتهای زیرمجموعه این وزاتخانه از زمان شروع به کار دولت سیزدهم در معرض بازدید مردم و دولتمردان قرار گرفت شخصیت های سیاسی، مدیران و اقتصاددانان و حتی عموم مردم از این نمایشگاه بازدید کردند.
نمایشگاه ۶ ماهه وزارت کار نمایانگر اجرای بیشتر از ۲۰۰ اقدام اساسی در ۱۰ محور اصلی است که حدود نیمی از این برنامه ها جز نخستین ها در دولت سیزدهم بوده است. این وزارت خانه در دولت سیزدهم مباحث مهمی همچون فساد ستیزی و شناسایی گلوگاه ها و تشکیل پرونده های قضایی، ۴۰ خدمت همچون افزایش ۲۰ درصدی تسهیلات رفاهی برای بازنشستگان تا اطلس اشتغال کشور را به جامعه مخاطبان عرضه کرده است.
زیست بوم ملی اشتغال ایران و تقسیم کار ملی جهت ایجاد یک میلیون و ۸۵۰ هزار فرصت شغل تا آخر سال ۱۴۰۱، اختصاص پنج هزار میلیاردریال خط اعتباری قرض الحسنه برای پشتیبانی از مشاغل خانگی، سند مهارت آموزی و اشتغال سربازان، اجرای طرح بیمه خانواده ایرانی برای زنان خانه دار، بیمه تأمین اجتماعی برای دانشجویان، تشکیل ستاد راهبردی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در وزارت کار، بانک اطلاعاتی ۴۰۰ هزار کارآفرین حرفه ای کشور، کاهش زمان صدور مجوز آموزشگاه های آزاد، رونمایی از داروی تولیدی جدید همچون خدمات این وزارت خانه در دولت سیزدهم است.
در این نمایشگاه سامانه هایی همچون سوت زنی (گزارش فساد)، ارزیابی مدیران، پایش کار، اطلس اشتغال رونمایی گردید و تفاهم نامه هایی در جهت تعامل نهادهای مختلف برای ایجاد اشتغال و اختصاص تسهیلات در پشتیبانی از کار و کارآفرینی به امضا رسید.
وزارت کار برنامه های تحول آفرینی برای آینده نظام اقتصادی کشور دارد
نمایندگان و شخصیت های سیاسی و اجتماعی از این نمایشگاه بازدید کردند، عضو هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ در این بازدید، اظهار داشت: بسترسازی برای مشارکت مردم در اقتصاد در چارچوب تعاونی ها، می تواند بسیار اثرگذار باشد.
«رحمت الله نوروزی» اظهار نمود: اطلاع رسانی خدمات و دستاوردهای دولت همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده است.
وی با اشاره به اینکه برنامه های تحول آفرینی در وزارت مردم برای اقتصاد کشور وجود دارد، اضافه کرد: شفافیت عملکردها به خوبی در دستاوردها نمود دارد ضمن این که بسترسازی برای مشارکت مردم در اقتصاد در چارچوب تعاونی ها می تواند بسیار اثرگذار باشد.


مجلس برای پشتیبانی از طرح های توسعه آفرین وزارت کار آمادگی دارد
رئیس کمیته اشتغال و روابط کار کمیسیون اجتماعی مجلس در بازدید از این نمایشگاه بیان داشت: برای بسترسازی قانونی توسعه بیمه های اجتماعی، رونق تعاونی ها و ایجاد مسیر پویایی مشاغل خانگی مورد تاکید وزارت کار آمادگی داریم.
«علی اصغر عنابستانی» افزود: اصل برگزاری نمایشگاهی اینچنین با هدف تبیین دستاوردها و خدمات وزارت کار ضرورتی انکار ناپذیر است. عملکرد ۶ ماهه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نوآوری و انگیزه اقدامات اساسی را نشان داده است.
وی بیمه تأمین اجتماعی و روابط کار را جزو اولویت های کشور دانست و اظهار داشت: در کنار این موارد حرکت در راه اقتصاد تعاون محور و رسیدن به سهم ۲۵ درصدی در اقتصاد ایران هم باید دنبال شود.
عنابستانی از آمادگی مجلس برای پشتیبانی از طرح های توسعه آفرین وزارت مردم اطلاع داد و اظهار نمود: برای بسترسازی قانونی توسعه بیمه های اجتماعی، رونق تعاونی ها و ایجاد مسیر پویایی مشاغل خانگی مورد تاکید وزارت کار آمادگی داریم. همینطور بودجه سال ۱۴۰۱ گرایش مثبتی به رونق اقتصاد و اشتغالزایی دارد.
حرکت انقلابی و جهادی در وزارت کار صورت گرفته است
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی هم در بازدید از این نمایشگاه، ضمن اشاره به سکان داری عبدالملکی وزیر جوان کار اظهار داشت: باید آمارهای مقایسه ای از عملکرد ۶ ماه سال جاری نسبت به ۶ ماه گذشته صورت بگیرد تا نشان دهد که وضعیت چقدر تفاوت داشته و حرکت انقلابی و جهادی انجام شده است.
«جبار کوچکی نژاد» عنوان کرد: وزیر کار آقای عبدالملکی یکی از وزرای جوان است که انتظار هم بود در این ۶ ماه بتواند عملکرد قابل قبولی داشته باشد.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: نیاز است تا آمارها به صورت مقایسه ای عرضه شود تا عملکرد وزیر کار در این زمان مشخص شود.
جبار کوچکی نژاد افزود: در سازمان های وابسته به این وزاتخانه در بخش های مختلف بیمه، آموزشی و در شرکتهای زیرمجموعه اقتصادی و اجتماعی خدمات عرضه می شود که عملکرد خوبی داشته اند که باید بیشتر این خدمات در آمار و اطلاعات به صورت نموداری و مقایسه ای با ۶ ماه اول سال مقایسه شود تا خدمات مشهود شود.
اقدامات وزیر کار سبب ایجاد تحول خواهد شد
نایب رئیس کمسیون تحقیق مجلس در بازدید از این نمایشگاه اظهار داشت: فعالیتهای وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی منتهی به ایجاد تحول خواهد شد و مجلس هم به این مورد کمک می نماید.
«علی آذری» افزود: وزیر جوان دولت توانایی ایجاد تحول در وزارت کار را دارد و مجلس هم کمک خواهد نمود تا تحولات به نفع مردم رخ دهد و قطعا این تحولات سبب تقویت ایران قوی خواهد شد.
وی بیان داشت: این نمایشگاه گوشه ای از فعالیت ها و عملکرد وزارت تعاون در دولت سیزدهم است و از فعالیتهای وزیر کار به صورت ویژه قدردانی می نماییم.
این نمایشگاه با حضور «علی بهادری جهرمی» سخنگوی دولت و «حجت الله عبدالملکی» وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افتتاح شد و شنبه به کار خود آخر خواهد داد.


منبع:

1400/12/21
12:01:49
5.0 / 5
504
تگهای خبر: آموزش , خدمات , شركت , نوآوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403