وزیر صنعت:

ضوابط تخصیص زمین در شهرکهای صنعتی بازبینی خواهد شد

ضوابط تخصیص زمین در شهرکهای صنعتی بازبینی خواهد شد

به گزارش تجهیزات جانبی ایرنا- وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: ضوابط تخصیص زمین در شهرکهای صنعتی سال ۱۴۰۱ بازبینی و تلاش خواهد شد با کمترین هزینه زیرساختها فراهم گردد.


سیدرضا فاطمی امین روز شنبه در بازدید از ناحیه صنعتی زاوه واقع در مرکز خراسان رضوی اظهار داشت: دولت بر ایجاد شهرکهای خصوصی تاکید و آمادگی دارد به کسانی که قصد سرمایه گذاری در ایجاد زیرساخت دارند مجوز شهرک خصوصی عرضه نماید.
وی افزود: در خیلی از شهرها زیر ساخت لازم در شهرکهای صنعتی وجود دارد و در سال آینده تلاش می شود که مشکلات آب و برق در بعضی شهرکهای صنعتی رفع گردد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: آمایش صنعت و معدن و تجارت شروع شده است تا در سال های آینده در شهرهایی که امکانات تولیدی توسعه پیدا نکرده است سریع تر در این حوزه توسعه یابند.
فاطمی امین اضافه کرد: یکی از اولین کارها تأمین زیرساخت هاست و اگر فردی متقاضی برای سرمایه گذاری در حوزه صنعت در شهرستان زاوه باشد فرماندار و نماینده مردم تربت حیدریه، زاوه و مه ولات هم حمایت می کنند و ما هم در وزارت صنعت، معدن و تجارت به تسریع در آماده سازی زیرساختهای صنعتی این منطقه کمک خواهیم کرد.
عملیات اجرایی راه اندازی ناحیه صنعتی زاوه در زمینی به مساحت ۲۵ هکتار آذر ماه سال جاری شروع شد و طبق تعهد پیمانکار و در صورت تخصیص بموقع اعتبارات تا نیمه دوم سال ۱۴۰۱ به بهره برداری می رسد
تکمیل این ناحیه صنعتی نیازمند ۱۰ میلیارد تومان اعتبار است.
بازدید از کارخانه فولاد ماهان سپهر البرز تربت حیدریه
به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایرنا سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت و هیات همراه روز شنبه از کارخانه فولاد ماهان سپهرالبرز تربت حیدریه هم بازدید کردند و با مسائل و مشکلات این واحد تولیدی آشنا شدند.
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت تربت حیدریه در این بازدید اظهار داشت: عملیات اجرایی کارخانه فولاد ماهان سپهر البرز سال ۱۳۸۵ آعاز شد و تا کنون ۲۲ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
محمد اشرفی اضافه کرد: تکمیل این طرح نیازمند ۶۷۲ میلیارد تومان اعتبار است و در صورت تأمین اعتبار تا ۲ سال دیگر به بهره برداری می رسد.
وی افزود: این کارخانه ظرفیت تولید ۷۵۰ هزار تن فولاد در سال را دارد.
مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد و دولت آباد مرکز شهرستان زاوه در ۱۸۹ کیلومتری جنوب مشهد قرار دارند.منبع:

1400/12/28
14:28:46
5.0 / 5
473
تگهای خبر: صنعت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403