فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) :

بسیج سازندگی حاصل کوشش های سردار شهید حجازی بود

بسیج سازندگی حاصل کوشش های سردار شهید حجازی بود

به گزارش تجهیزات جانبی فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء(ع) استان تهران با یادکرد ازخدمات سردار شهید حاج سیدمحمد حجازی اظهار داشت: بسیج سازندگی و محرومیت زدایی که مقام معظم رهبری نام آنرا کمک مومنانه گذاشتند در زمان مسئولیت وی بنیان گذاری شد.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از خبرگزاری ایرنا، سردار احمد ذوالقدر روز سه شنبه در نشست نخستین بزرگداشت سالگرد سردار سیدمحمد حسین حجازی که با حضور مسئولان لشکری وکشوری و همین طور خانواده شهید حجازی در سالن شهید جنگروی سپاه سیدالشهدا در شهر ری انجام شد بااشاره به این که سردار حجازی فرمانده ای مقتدر و در عین حال بسیار متین بودند و به صحبت های تمام افراد خود با دقت گوش می داد، اضافه کرد: در شروع سال جدید بیش از ۷۴ هزار سبد معیشتی به نام سردار حجازی میان مستمندان توزیع شد.
سردار عالیقدر و جانباز سرافراز سرتیپ پاسدار سیدمحمد حسین حجازی جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز ۲۹ فروردین سال ۱۴۰۰ بعد از سال ها مجاهدت و کوشش های خستگی ناپذیر و مخلصانه در عرصه های مختلف پاسداری از انقلاب و خدمت به نظام و میهن اسلامی بر اثر عارضه قلبی به درجه رفیع شهادت نائل آمد و به خیل عظیم شهیدان پیوست.
وی افزود: به شب های قدر نزدیک می شویم و در این شب ها به یاد تمام شهدا همچون این سردار حجازی بزرگوار باشیم؛ وی یکی از پایه های اصلی تاسیس بسیج سازندگی نه فقط در ایران بلکه در جهان اسلام بود.
ذوالقدری اضافه کرد: این شهید ارجمند در همه حوزه های مدیریتی، اجتماعی، سیاسی، مذهبی، اقتصادی و دفاعی تقوا داشت، تمام این حوزه ها باهم گره خورده اند و این شهید بزرگوار در تمام این حوزه ها سرآمد بود.
فرمانده سپاه سیدالشهداء (ع) تهران با اعلان اینکه در هیچ دوره ای از دوران مدیریت سردار حجازی در بسیج خطا و انحراف وجود نداشت، بیان کرد: بینش و تقوایی ایشان برای اداره حوزه کاری خود متکی به امامت و صداقت بود.
ذوالقدر اضافه کرد: عمق جانِ بسیج مدیون سردار حجازی است؛ تمام قشرهای جامعه از پزشک و مهندس تا کارمند و دانش آموز با بسیج عجین هستند.
وی با اعلان اینکه شهید حجازی در حقیقت طی تمام دوران مدیریت کاری خود صبور بود، اظهار نمود: در دوره سردار حجازی بود که خیلی از کشورها آمدند و بسیج را یاد گرفتند و رواج دادند.
۵۱۳ پروژه عمرانی در سال ۱۴۰۰ تنها در استان تهران اجرا شد


فرمانده سپاه سیدالشهداء (ع) تهران بزرگ اضافه کرد: ۵۱۳ پروژه عمرانی در سال ۱۴۰۰ تنها در استان تهران اجرا و تحویل داده شد که بنیانش در ایام گذشته و دوران شهید حجازی پایه ریزی شد.
این مقام نظامی اظهار داشت: جبهه مقاومت و حزب الله لبنان مدیون این سردار عزیز است برای اینکه خیلی از برنامه های خودرا با ایشان هماهنگ می کردند.
ذوالقدری بیان کرد: سردار حجازی جبهه مقاومت اسلامی را عین عمار یاسر در حبشه برای دنیا تشریح کرد؛ بسیج مرزی ندارد و ایشان در بلاد غیر اسلامی نیز بسیج را راه اندازی نمود اما این کار بزرگ به درخواست همان کشور ها بوده است.
وی افزود: قدرت مدیریت ایشان فوق العاده بود اما علاوه بر آن اگر هر حرفی که منطقی و درست بود را می شنید آنرا می پذیرفت و اجرا می کرد.
گردان های عاشورا در سازندگی، امداد، نجات و امنیت کشور نقش داشتند


فرمانده سپاه سیدالشهداء (ع) اظهار داشت: در هیچ دوره ای از مسولیت ایشان هیچ اشکال سیاسی از ایشان گرفته نشد با آنکه ایشان سیاسی ترین فرد در زمینه کاری خود بود و سیاست، بد و خوب و مسئولان را خوب می شناخت.
ذوالقدری اضافه کرد: جای گردان های عاشورا خالی است و این گردان ها برای سازندگی، امداد، نجات و امنیت کشور مورد نیاز است؛ در گذشته بیش از ۲ هزار گردان عاشورا در بسیج وجود داشت.
در اختتام این مراسم به فرزند شهید حجازی لوح تقدیر از طرف فرمانده سپاه سیدالشهدا تقدیم شد.منبع:

1401/01/31
10:06:51
5.0 / 5
196
تگهای خبر: خدمات , لوح تقدیر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1401