در حاشیه جلسه دولت

وزیر ارتباطات: کندی و تندی اینترنت باید ملاک داشته باشد

وزیر ارتباطات: کندی و تندی اینترنت باید ملاک داشته باشد

وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات اظهار داشت: کندی و تندی اینترنت باید ملاک داشته باشد؛ امکان دارد در خانه ما سرعت زیاد باشد و در محل کار شما کم باشد یا به عکس.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره افزایش قیمت بسته های اینترنت، اظهار داشت: اپراتورها از ما اجازه خواستند که با عنایت به تورم این چند ساله بود این بسته ها را حذف بکنند و یک درخواست دیگر هم داشتند که بسته های جدید با قیمت های جدید معرفی بکنند که ما با آن مخالفت کردیم و گفتیم اگر برنامه ای برای توسعه دارید حتما باید برنامه را عرضه دهید که ارزیابی و به تعهد تبدیل گردد که قابل پیگیری باشد.
وی تصریح کرد: ما مخالف هرگونه افزایش قیمت و معرفی بسته های جدید با قیمت های جدید هستیم، مگر این که تضمین دهند کیفیت شبکه را با یک زمان بندی مشخص می افزایند.
وزیر ارتباطات درباره طرح صیانت از فضای مجازی هم خاطرنشان کرد: ما چیزی به اسم طرح صیانت نداریم، هرگاه مجلس چیزی را تصویب کند ما درباره اش صحبت می نماییم. موضع دولت هم در این حوزه همین است که از روز اول گفتیم، ما برای اصلاح طرحی که در مجلس بود پیش قدم شدیم و ده تا دوازده جلسه با کمیسیون ویژه و نمایندگان گذاشتیم.
زارع پور افزود: این طرح به یک بلوغ نسبی رسیده است، اما همچنان اشکالاتی در آن وجود دارد و باید ببینیم مسیر تصویب آن در مجلس چگونه پیش می رود تا اشکالات برطرف شود.
وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه موضع دولت این است که فضای مجازی احتیاج به قانون دارد، تصریح کرد: ۱۵ سال از آخرین قانونی که تصویب شده می گذرد و این فضا زیست اصلی مردم است و حتما باید قانون داشته باشد که مردم متضرر نشوند و ما هم بتوانیم از حقوق مردم دفاع نماییم اما این که نسخه شفابخش آن چیزی است که در مجلس است باید دید که چه چیزی در مجلس تصویب می شود و ما هم کمک می نماییم که نسخه مناسبی در مجلس تصویب شود.
وی اظهار نمود: قانونمند شدن فضای مجازی به معنای اعمال محدودیت نیست. نگاه دولت این است که خیلی از گره های کشور با فناوری اطلاعات قابل باز شدن است و دیدگاه مان فرصت محور است تا بیشترین استفاده را از این فضا داشته باشیم، ولی حتما باید فضا قاعده مند باشد.
زارع پور ضمن اشاره به کندشدن سرعت اینترنت، اظهار نمود: کندی و تندی اینترنت باید ملاک داشته باشد. امکان دارد در خانه ما سرعت زیاد باشد، در محل کار شما کم باشد یا به عکس. برپایه رتبه بندی جهانی ما شش رتبه ارتقاء داشته ایم در اینترنت موبایل و در سرعت هم ما ۲۱ بودیم و هم اکنون ۲۵ هستیم. امکان دارد در جایی در اینترنت موبایل اختلال وجود داشته باشد.
وزیر ارتباطات درباره وضعیت توسعه فیبرهای نوری در کشور هم اظهار داشت: ما یک طرح ملی را در جهت ایجاد یک شبکه با سرعت و باکیفیت در کشور دنبال می نماییم که طرح فیبر نوری منازل و کسب وکارهاست. دولت امروز تصویب کرد که هشت درصد از سهم دولت از درآمد اپراتورها که تقریباً یک سوم تا یک چهارم سهم دولت می باشد را در توسعه فیبرنوری هزینه نماییم. این مصوبه که در هفته های آینده ابلاغ شود ما فراخوانی به اپراتورها خواهیم داد و پروژه فیبرنوری را با سرعت بیشتری دنبال می نماییم.1401/02/08
13:42:59
5.0 / 5
550
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403