امضای تفاهم نامه همکاری مشترک بین ارتش و وزارت ارتباطات

امضای تفاهم نامه همکاری مشترک بین ارتش و وزارت ارتباطات

تجهیزات جانبی: تفاهم نامه جامع همکاریهای مشترک بین ارتش جمهوری اسلامی ایران و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات منعقد شد.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، تفاهم نامه جامع همکاریهای مشترک درخلال ارتش جمهوری اسلامی ایران و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات باحضور امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش و زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به امضا رسید.
فرمانده کل ارتش در آیین امضای تفاهمنامه با اشاره به تحریم های ظالمانه دشمن مقابل کشورمان، اشاره کرد: تحریم ها بیش از همه متوجه نیروهای مسلح بوده و آنچه امروز از توانمندی های ارتش و سایر نیروهای مسلح مشاهده می کنید درصد کمی از توانمندی دفاعی ما است و همه این دستاوردهای رزمی و دفاعی نیروهای مسلح در اوج سختی ها و تحریم ها رخ داده و این به مدد خداوند و کارجهادی نیروهای ولایی است.

سرلشکر موسوی اضافه کرد: دشمنان در عرصه فناوری اطلاعات سرمایه گذاری زیادی کرده اند و طبیعتا ما نیز باید طوری کار و برنامه ریزی نماییم که از آنها عقب نباشیم بلکه یک قدم جلوتر از دشمن حرکت نماییم و این سطح همکاری ها و هم افزایی ها که بین سازمان ها اتفاق می افتد به خودی خود برکت دارد و حتما به ما کمک خواهدنمود.

ایشان سپس با قدردانی از پیشرفت های حوزه فناوری اطلاعات و با تاکید بر این که ارتش در خیلی از حوزه های مرتبط، آماده همکاری و هم افزایی با وزارت ارتباطات است، اظهار داشت: در عرصه مردم یاری ارتش نخستین سازمان است و به فرموده مقام معظم رهبری و فرمانده کل قوا (مدظله العالی) پیش از ستاد بحران به بحران می رسد و ما این آمادگی را داریم تا در وضعیت بحرانی و روزهای اولیه وقوع حوادث باتوجه به تخصص و توانمندی در زمینه های ارتباطی به وزارت ارتباطات کمک نماییم.

همین طور وزیر ارتباطات و فناوری نیزبا اشاره به زمینه های همکاری مشترک وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و ارتش جمهوری اسلامی اظهار داشت: دو طرف یک وجه مشترک داریم و آن این است که ارتش سرافراز جمهوری اسلامی، مدافع مرزهای فیزیکی کشور است و ما هم در وزارت ارتباطات مرزبان، مرزهای فضای مجازی کشور هستیم.

وزیر ارتباطات اضافه کرد: مرزبانی از فضای مجازی کار آسانی نیست چونکه هم اکنون بسترها و یا سکوهای خارجی با ورود به فضای کشور، مرزهای فضای مجازی ما(و همه دنیا) را درنوردیده اند.

دکتر زارع پور اشاره کرد: امیدواریم با همکاری سایر دستگاهها و همراهی مردم عزیز، بتوانیم با سکوها و زمینه های بومی با کیفیت، نیاز مردم را برطرف نماییم و کشورمان را آزاد نماییم. بدین سبب در این وجه مشترک، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و ارتش جمهوری اسلامی می توانند با یکدیگر همکاری داشته باشند.

ایشان سپس با اشاره به نام گذاری سال جاری از طرف مقام معظم رهبری به سال «تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین» اظهار داشت: در دوره ی جدید همکاریهای مشترک، تلاش خواهیم کرد تا تمام ظرفیت های شرکت های دانش بنیان را بسیج نماییم تا بتوانیم تحول دیجیتال را در ارتش هم رقم بزنیم و از همه ظرفیت های ارتباطات و فناوری اطلاعات استفاده نمائیم تا ارتش بتواند ماموریت های خودرا به شکل بهتری نسبت به گذشته مبتنی بر تکنولوژی های جدید انجام دهد.
وزیر ارتباطات اضافه کرد: همین طور با بهره بردن از ظرفیت های موجود در وزارت ارتباطات و شرکت های دانش بنیان تلاش خواهیم کرد تا زمینه بروزرسانی و گسترش زیرساخت های ارتباطی ارتش را در امتداد تقویت این زیرساخت ها فراهم نماییم.

وی بابیان این که تجربیات خیلی خوبی در زمینه بومی سازی تجهیزات در نیروهای مسلح وجود دارد اظهار داشت: پیشرفت های ارتش در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات تحسین برانگیز است بنابراین، حتما می توان از این تجربیات همکاران در ارتش جمهوری اسلامی درزمینهٔ بومی سازی تجهیزات و نیازمندی های نرم افزاری و سخت افزاری بهره برد.
وزیر ارتباطات در خاتمه ابراز امیدواری کرد که این جلسه و امضای تفاهم نامه های مشترک نقطه عطفی برای همکاریهای دو طرف باشد و درنهایت منجر به حل مشکلات مردم و موجب افزایش امید و اعتماد مردم به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شود.

در ادامه مراسم که فرماندهان نیروهای چهارگانه ارتش و برخی از معاونان ارتش و مدیران ارشد وزارت ارتباطات حضور داشتند، دکتر زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از نمایشگاه توانمندی ها و دستاوردهای حوزه فاوای ارتش بازدید کرد.
منبع:

1401/03/06
11:18:01
5.0 / 5
577
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403