صعود ۳ پله ای سرعت اینترنت ثابت در ایران

صعود ۳ پله ای سرعت اینترنت ثابت در ایران

تجهیزات جانبی: هم اکنون میانه سرعت دانلود اینترنت ثابت در ایران 10.34 مگابیت برثانیه است که رشد سه رتبه ای در مقایسه با ماه گذشته را نشان میدهد. این نشان میدهد که رتبه ایران از میان 182 کشور به عدد 141 رسیده است.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، سرعت اینترنت یکی از شاخصهای کیفی خدمات اینترنتی شمرده می شود و البته این روزها به یکی از مهم ترین دغدغه های کاربران اینترنتی تبدیل گشته و خیلی از افراد از افت کیفیت اینترنت شکایت دارند. وب سایت Speedtest فاکتورهای جهانی اینترنت را در کشورها بررسی می کند و مشاهده آمار این وب سایت می تواند نشان دهد که اینترنت در یک ماه گذشته در ایران به چه صورت بوده است.
طبق آخرین آمار انتشار یافته در اسپیدتست، تا ماه می سال ۲۰۲۲، میانه جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۳۰.۳۷ مگابیت برثانیه و میانه جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۸.۶۰ مگابیت برثانیه و تاخیر ۲۹ میلی ثانیه است. در زمینه اینترنت ثابت نیز میانه جهانی سرعت دانلود، ۶۴.۷۰ مگابیت بر ثانیه و میانه جهانی سرعت آپلود ۲۷.۷۴ مگابیت برثانیه و تاخیر ۱۰ میلی ثانیه است.


این در حالیست که در ماه آوریل سال ۲۰۲۲ میانه جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل ۳۰.۷۵ مگابیت برثانیه و میانه جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل ۸.۷۸ مگابیت برثانیه بود. در زمینه اینترنت ثابت نیز میانه جهانی سرعت دانلود، ۶۳.۴۶ مگابیت برثانیه و میانه جهانی سرعت آپلود ۲۷.۰۶ مگابیت برثانیه بود.
رتبه یک تا پنج اینترنت موبایل در جهان در ماه می ۲۰۲۲، به ترتیب به نروژ (۱۲۹.۴۰ مگابیت برثانیه)، امارات متحده عربی (۱۲۴.۸۹ مگابیت برثانیه)، قطر (۱۱۷.۶۱ مگابیت برثانیه)، کره جنوبی (۱۰۶.۸۲ مگابیت برثانیه) و کویت (۱۰۴.۴۷ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد.
همین طور رتبه یک تا پنج اینترنت پهن باند ثابت در جهان، به ترتیب به سنگاپور (۲۰۹.۲۱ مگابیت برثانیه)، شیلی (۲۰۶.۹۷ مگابیت برثانیه)، تایلند (۱۸۸.۳۱ مگابیت برثانیه) چین (۱۸۱.۹۰ مگابیت برثانیه) و هنگ کنگ (۱۷۹.۱۴ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد.
میانه سرعت اینترنت در ایران
هم اکنون میانه سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۶.۱۰ مگابیت برثانیه و میانه سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۹.۵۹ مگابیت برثانیه و تاخیر ۳۱ میلی ثانیه است که رتبه ایران را به ۷۱ از میان ۱۴۱ کشور رسانده است.


این در حالیست که در ماه آوریل سال ۲۰۲۲، میانه سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۴.۹۵ مگابیت برثانیه و میانه سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۹.۵۹ مگابیت برثانیه و تاخیر ۳۱ میلی ثانیه بود که رتبه ایران را به ۷۳ از میان ۱۴۱ کشور رسانده بود.
همین طور طبق این آمار، اینترنت موبایل ایران هم اکنون از بوسنی و هرزگوین و مکزیک سریع تر و از کوزوو و ترینیداد و توباگو و بوسنین کندتر است.


در زمینه اینترنت ثابت نیز میانه سرعت دانلود در ایران، ۱۰.۳۴ مگابیت برثانیه و میانه سرعت آپلود ۱.۶۵ مگابیت برثانیه و تاخیر، ۲۹ میلی ثانیه است که رتبه ایران را به ۱۴۱ از میان ۱۸۲ کشور می رساند.
این درحالی است که در آوریل ۲۰۲۲، در زمینه اینترنت ثابت، میانه سرعت دانلود در ایران، ۱۰.۲۳ مگابیت برثانیه و میانه سرعت آپلود ۱.۵۹ مگابیت برثانیه و تاخیر ۲۹ میلی ثانیه بود و ایران در رتبه ۱۴۴ از میان ۱۸۱ کشور قرار داشت.
همین طور طبق این آمار، اینترنت ثابت ایران هم اکنون از مالدیو و تانزانیا سریع تر و از واناتو و سورینام کندتر است.


البته تا قبل از این، میانگین سرعت در این وب سایت مورد استفاده قرار می گرفت، اما از این پس رتبه بندی ها برمبنای میانه سرعت است تا سرعت هایی را که کاربر احیانا تجربه می کند، به بهترین شکل منعکس کند. البته وب سایت اسپیدتست اعلام نموده تا فوریه ۲۰۲۳، همچنان سرعت اینترنت کشورها برمبنای میانگین را هم نشان میدهد. طبق این آمار، میانگین سرعت اینترنت ایران، در تصویر زیر آمده است.


منبع:

1401/03/28
23:22:28
5.0 / 5
528
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403