وضعیت کیفیت شبکه اپراتورها بهتر شد

وضعیت کیفیت شبکه اپراتورها بهتر شد

معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری گفته است که وضعیت کیفیت شبکه اپراتورها در مقایسه با سال قبل بهتر شده، اما برای بهبود کیفیت سرویس، توسعه شبکه از جانب اپراتورها الزامی است.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- هم اخیرا درباره واگذاری فرکانس به اپراتورها اظهار داشته بود: سال قبل فرکانس ۲۳۰۰ را به اپراتورهای همراه واگذار کردیم. برخی از اپراتورها تجهیزات لازم جهت استفاده از این فرکانس را وارد کشور کرده یا از تجهیزات بومی استفاده کردند و آنرا روی فضای فرکانسی نصب کرده اند. بر اساس گزارشی که از سرعت اپراتورهای همراه انتشار یافته، مشخص است که اپراتوری که تجهیزات را وارد و نصب کرده، در سه ماه اخیر توانسته سرعت بیشتری را در اختیار کاربرانش قرار دهد.
وی افزود: ما سال جاری واگذاری فرکانس جدید هم خواهیم داشت و منتظر نمانده ایم که فیبرنوری راه بیفتد تا دسترسی به کیفیت و سرعت بهتر را به ۳ سال دیگر حواله دهیم، هرچند که این پروژه هم با سرعت جلو می رود. ما در حوزه ارتباطات همراه که زندگی مردم به آن وابسته شده است کارهای اساسی را انجام می دهیم. برای نمونه سال جاری فرکانس ۳۵۰۰ را آماده واگذاری کرده و در اختیار اپراتورها قرار خواهیم داد. اپراتورها باید تجهیزات خویش را روی این فرکانس نصب کنند. هرجا که این فرکانس های جدید فعال شود یعنی مشترکان سرعت های بسیار بهتری را تجربه خواهند کرد.
در اینباره معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) گفته است: وضعیت کیفیت شبکه اپراتورها در مقایسه با سال قبل بهتر شده، اما برای بهبود کیفیت سرویس، توسعه شبکه از جانب اپراتورها الزامی است. توسعه شبکه از این جهت الزامی است تا از ناپایداری که در عرضه خدمات وجود دارد، کاسته شود.
مجید حقی با اشاره به اینکه وابستگی کیفیت سرویس به تغییرات مصرف ترافیک، احتیاج به توسعه و ارتقای شبکه را ضروری می سازد، نصب و راه اندازی سایت های جدید باند ۲۳۰۰ مگاهرتز را گام مهمی در جهت رسیدن به پایداری شبکه دانست.
وی، با اشاره به اینکه افزایش نسبی سرعت هر دو اپراتور در شهرهای بزرگی نظیر مشهد، اصفهان و شیراز در فروردین ماه، حاصل تشکیل کارگروه های مختلف وزارت ارتباطات و اقدامات عملیاتی اپراتورها بوده، تصریح کرد: برپایه گزارش دریافتی از سامانه های فنی اپراتورها، متوسط شاخصهای کیفیت شبکه (QoS) بهتر شده است اما اقدامات توسعه شبکه باید با جدیت دنبال شود تا در صورت افزایش مصرف مردم و ترافیک شبکه، باردیگر کیفیت عرضه سرویس کاهش نیابد.
طبق اعلام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، حقی یکی از مهم ترین عوامل کاهش کیفیت شبکه را استفاده غیر مجاز از دستگاههای تکرارکننده دانست که در بعضی ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد و سبب بروز اختلال و افت کیفیت شبکه در محیط اطراف ساختمان می شود.
وی ضمن اشاره به در پیش بودن ایام راهپیمایی اربعین و پیشبینی افزایش چشم گیر حجم مصرفی دیتا در مسیرهای حرکت زوار حسینی از اپراتورها خواست تمهیدات لازم را برای پایداری شبکه در این رویداد بزرگ بیاندیشند. مجید حقی همینطور از انتشار گزارش وضعیت شبکه اپراتورها بر روی پورتال رگولاتوری اطلاع داد.
منبع:

1401/04/08
11:32:41
5.0 / 5
507
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403