رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مطرح كرد

راه مقابله با سم پاشی فضای مجازی حضور فعال در این حوزه است

راه مقابله با سم پاشی فضای مجازی حضور فعال در این حوزه است

به گزارش تجهیزات جانبی نماینده ولی فقیه و رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اظهار داشت: برای مقابله با سم پاشی های فضای مجازی باید برنامه ریزی کرد، با جوانان و گروههای دارای رسانه ارتباط گرفت و شبکه سازی کرد و در عین حال محتوای مناسب و کوتاه تولید کرد و حضور جدی و فعال در این حوزه داشت.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین محمدحسین موسی پور بامداد امروز - دوشنبه - در نخستین گردهمایی مدیران استانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در دوره ی جدید فعالیت خود، اظهار داشت: دفاع مقدس تابلوی بی نظیراز همه ی ارزش های انسانی، اسلامی و معنوی بود.

وی اضافه کرد: خون مطهر شهدای جبهه مقاومت، طراحی استکبار جهانی را برای از بین بردن حکومت مبتنی بر ولایت و امامت خنثی کرد. یاد و نام سردار حاج قاسم سلیمانی هنوز دل ها را می لرزاند. وقتی کار برای خدا باشد و اخلاص خمیر مایه اعمال شود، خدا این طور فرد را تجلی می دهد.

نماینده ولی فقیه و رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اعلان اینکه دهه اول ماه ذی الحجه دهه بسیار با عظمتی است؛ اظهار داشت: خداوند به این دهه قسم یاد کرده است؛ «والفجر و لیال عشر» و ما را موظف به ذکر و یاد خودش «وَ یَذْکُرُوا اسْمَ اللَّهِ فی أَیَّامٍ مَعْلُوماتٍ» کرده است. این «ایام معلومات» از حیث ارزش و اهمیت در تراز ماه مبارک رمضان است و پیامبر، عمل خیر در این ایام را ازکی، اعظم و احب دانسته اند و حتی برتر از جهاد در راه خدا. از خدا بخواهیم به ما حال توجه و تذکر بدهد. همه کامیابی ها و پیروزی ها در گرو ارتباط با خداست. ارزش هر کس به میزان ارتباط او با خداست. کسانی که مسئولیتی دارند وظیفه سنگین تری در ایجاد ارتباط با خدا و ذکر و یاد پروردگار دارند.

موسی پور سپس به تشریح عملکرد هماهنگی تبلیغات اسلامی در دوره ی جدید پرداخت و اظهار داشت: هر نهاد و مجموعه ای پس از گذشت زمان، نیاز به بازبینی، لطمه شناسی و ایجاد تحول در ساختار، برنامه ها و روش های خود دارد. بی شک ساختار شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نیازمند تغییر و تحول است و در این راه باید نوع ماموریت ها با ساختار و ساز و کار موجود شورا تناسب و هماهنگی داشته باشد، پس متناسب سازی ساختار با نوع ماموریت از اهمیت زیادی برخوردارست. برنامه های سال ۱۴۰۱ و ساختار پیشنهادی جدید شورا تهیه و در این همایش برای همفکری و بهره مندی از نظرات مدیران ارائه خواهد شد همین طور در طول این مدت نسخه نخست سند تحول شورا تدوین شد که بعد از بحث و بررسی در این همایش و جمع بندی نظرات مدیران دفاتر استانی نهائی می شود.

وی اظهار داشت: طبق قانون، شورای هماهنگی وظیفه سیاستگذاری، برنامه ریزی، سازماندهی و راهبری مناسبت ها و مراسم را برعهده دارد و جایگاه ما تصدی گری نیست وباید ظرفیت های مردمی با هماهنگی و انسجام در قالب یک برنامه مدون مقابل جنگ تبلیغاتی و روانی دشمن وارد میدان شوند و شورا نقش هماهنگ سازی و قرارگاهی داشته باشد. یکی از موضوعات مهم که همیشه بیان شده؛ مردمی سازی و نقش و مشارکت جدی آحاد مردم در برگزاری مراسم و مناسبت هاست. طراوات و تازگی بخشیدن به مناسبت ها و مراسم و استفاده از ابتکارات و ایده های جدید و طرح های نو باید مورد توجه جدی باشد.

موسی پور در بخش دیگری از سخنانش بر لزوم شناخت دشمن اصرار کرد و تصریح کرد: حدود ۷۰ درصد جامعه فعلی، پیش از انقلاب و آن وضعیت فلاکت بار و رژیم منحوس و سال های سیاه و پر از ظلم و فساد و بیداد را درک نکرده اند و با هجمه سنگین و عملیات تبلیغاتی و روانی مواجهند. دشمن با سیاه نمایی ها، کوچک نمایی پیشرفت ها، بزرگنمایی نقاط ضعف و مشکلات و تلاش در ایجاد فضای یاس و نا امیدی با بهره گیری از فن آوری های نوین ارتباطی و ابزار هنر، افکار و اندیشه ها را هدف قرار داده و راه حل مقابله با این ترفند بدخواهان «جهاد تبیین» است. به مقوله تبلیغ و تبلیغات ساده و سطحی نمی توان پرداخت. تبلیغات علم و هنر است. باید با تشکیل هیئت های اندیشه ورز با حضور افراد صاحب نظر و اندیشمندان این حوزه، موضوع شناسی ومسئله یابی کرد و ایده ها و طرح های نو و روش های جدید ارائه نمود.

موسی پور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به کارکردهای فضای مجازی اظهار داشت: نوک تیز حملات دشمنان نظام، جنگ تبلیغاتی است و هم افزایی ظرفیت ها وجهاد تبیین، راه برون رفت از محاصره تبلیغاتی دشمن است و باید مقابله با عملیات روانی و جنگ رسانه ای دشمن، دغدغه جدی همه مسئولان و دستگاه های نظام باشد و لوازم و ضرورت های آن نیز مورد توجه قرار گیرد. دشمنان متحد و منسجم عمل می کنند و اگر ما پراکنده و متفرق عمل نماییم بطور قطع نمی توانیم مقابله مناسب در مقابل آرایش آنان داشته باشیم. فضای مجازی می تواند فرصتی باشد در برخورد با تهدید دشمن و این بستگی به اهتمام ما دارد و باید برای این مسئله برنامه ریزی کرد و با جوانان و گروههای مختلف که رسانه دارند ارتباط برقرار و شبکه سازی نمود و در عین حال محتواهای مناسب و کوتاه تولید و در جهت مقابله با سم پاشی های فضای مجازی ارائه و حضور جدی و فعال در فضای مجازی داشت.

وی با اعلان اینکه بکارگیری ظرفیت عظیم تشکل های دینی و هیات های مذهبی در مساجد و تکایا در کنار بهره مندی از نیروی خلاق جوان بسیار اهمیت دارد، اظهار داشت: بر نظم در انجام کار، ایجاد تعامل با سایر دستگاهها، جدیت در انجام ماموریتها، بهره مندی از ظرفیتهای جدید، ارتباط با عناصر تاثیرگذار، استفاده از نخبگان و ایدههای نوین، بهره گیری از ظرفیتهای استانی، انتقال تجربیات و ایدههای جدید خود به سایر همکاران در استانها و شبکه سازی فعال و موثر اصرار کرد.

لازم به ذکر است این همایش به مدت دو روز با حضور نماینده ولی فقیه و رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی انجام شد و در این جلسه سردار سرلشکر دکتر سلامی فرمانده سپاه پاسداران، حجت الاسلام و المسلمین خطیب وزیر محترم اطلاعات و دکتر حسینی معاون رئیس جمهور انجام شد.

منبع:

1401/04/21
10:32:19
5.0 / 5
474
تگهای خبر: ابزار , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403