گوگل برای استخدام های جدید دست به عصا شد

گوگل برای استخدام های جدید دست به عصا شد

به گزارش تجهیزات جانبی سوندار پیچای، مدیرعامل آلفابت اعلام نمود این شرکت روند استخدام تا آخر سال ۲۰۲۳ را آهسته خواهد نمود.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، پیچای در اطلاعیه ای خطاب به کارمندان نوشت: آلفابت – شرکت مادر گوگل- مانند شرکتهای دیگر از موانع اقتصادی در امان نمانده است. این شرکت به کار کارآفرینانه تر با فوریت جدی، تمرکز دقیق تر و عطش بیشتر نسبت به آنچه در ایام خوبمان نشان داده ایم، نیاز دارد. وی اذعان کرد دورنمای اقتصاد جهانی مبهم، مشغولیت ذهنی جدی است.

ارزش سهام آلفابت از آغاز سال میلادی جاری تابحال ۲۱ درصد افت کرده که منعکس کننده فضای کلی سهام فناوری تحت تأثیر خروج سرمایه گذاران از بازار است. روث پورات، مدیر مالی آلفابت اخطار داد عملکرد این شرکت در سه ماهه نخست، ضعیف تر از برآورد تحلیل گران بوده است و دوره دشوار دیگری پیش روی این شرکت قرار خواهد داشت.

رشد سه ماهه اول به ۲۳ درصد در مقایسه با نرخ رشد ۳۴ درصد در مدت مشابه سال قبل کاهش پیدا کرد. با این وجود پیچای در این اطلاعیه، اعلام نمود این شرکت ۱۰ هزار کارمند در سه ماهه دوم استخدام کرده است.

پیچای اظهار داشت: به علت پیشرفتی که در روند استخدام از آغاز سال ۲۰۲۲ تابحال داشتیم، روند استخدام را تا آخر سال آهسته می نماییم و همزمان از مهم ترین فرصت هایمان حمایت خواهیم کرد. برای متوازن شدن سال های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳، این شرکت به استخدام در بخش های مهندسی، فنی و موقعیت های شغلی مهم دیگر متمرکز خواهد شد.

بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، گوگل که از نظر تاریخی در تحقیقات و توسعه، سرمایه گذاری بالایی انجام داده است، درباره حوزه هایی که می خواهد در طول دوره اقتصادی نامعلوم سرمایه گذاری کند، شفاف بود. پیچای اظهار داشت: در بعضی موارد سرمایه گذاری هایی که هم پوشایی دارند، ادغام و فرایند آنها یکپارچه می شود. در موارد دیگر، توسعه متوقف شده و منابع موجود، صرف حوزه هایی خواهد شد که اولویت بالاتری دارند.

آلفابت که تا ۳۱ ماه مارس، حدود ۱۶۴ هزار کارمند داشته است، عموما در سالهای اخیر برای واحد ابری گوگل و حوزه های جدیدی مانند سخت افزار، نیرو استخدام کرده است.
1401/04/23
23:08:37
5.0 / 5
493
تگهای خبر: شركت , فناوری , گوگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403