در كمیسیون اجتماعی انجام شد

مهلت ۱۰ روزه به شرکت مخابرات برای تبدیل وضعیت ایثارگران شاغل در آن

مهلت ۱۰ روزه به شرکت مخابرات برای تبدیل وضعیت ایثارگران شاغل در آن

تجهیزات جانبی: عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از بررسی موضوع تبدیل وضعیت ایثارگان شاغل در شرکت مخابرات با حضور وزیر ارتباطات آگاهی داد و اظهار داشت: به شرکت مخابرات 10 روز مهلت داده شد تا مشکل تبدیل وضعیت کارکنان شرکتی شرکت مخابرات را برطرف کنند.


کیومرث سرمدی در گفت و گو با ایسنا در تشریح جلسه امروز (شنبه) کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دستورکار جلسه امروز بحث درخواست اعمال ماده ۲۳۴ قانون بخشنامه داخلی مجلس در ارتباط با تبدیل وضعیت پرسنل شاغل در شرکت مخابرات بود که با حضور زارع وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و سلطانی مدیرعامل شرکت مخابرات و برخی از معاونین آنها تشکیل شد.
ایشان سپس اشاره کرد: با توجه به این که در گذشته نیز جلساتی در این رابطه داشتیم در جلسه امروز هم بحث استنکاف شرکت مخابرات از اجرای قانون تبدیل وضعیت ایثارگران که منوط به این شده بود که مدتی بررسی نمایند و برای اظهار نظر نهایی در این نشست حضور پیدا کنند، بررسی گردید.
عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس اضافه کرد: کلیت رسیدگی به این شکل است که به لحاظ این که شرکت مخابرات حدودا ماهیت غیر دولتی دارد و حدود ۲۰ درصد از سهام آن متعلق به دولت بوده و مابقی متعلق به ستاد اجرائی فرمان امام، بخشی به سهامداران سهام عدالت و بنیاد تعاون که وابسته به سپاه است می باشد، بدین سبب اینها به عنوان سهامداران اصلی باید پاسخگوی اجرای این قانون برای ایثارگران تحت پوشش خود باشند.
سرمدی تصریح کرد: در این جهت در جلسه امروز کمیسیون اجتماعی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در توضیحات خود آماری ارائه داد که در شرکتها و سازمان هایی که زیر نظر وزارت ارتباطات قرار دارند، موضوع تبدیل وضعیت را اجرا کرده اند، اما در شرکت مخابرات که درصد عمده آن بخش خصوصی است با توضیحاتی که مدیرعامل شرکت مخابرات ارائه دادند و صحبت های نمایندگان قرار بر این شد که به مدیرعامل شرکت مخابرات ایران ۱۰ روز مهلت داده شود تا در نشست با سهامداران اصلی این قانون را اجرا کنند.
وی ادامه داد: در نهایت در کمیسیون اجتماعی تصمیم گرفته شد که اگر در مهلت مقرری که تعیین شده این قانون اجرائی نشد و به صورتی به قانون تمکین نکردند، درخواست اعمال ماده ۲۳۴ قانون بخشنامه داخلی مجلس به صحن علنی ارجاع داده شود که طبیعتا پس از تصویب در صحن علنی به مراجع قضایی ارجاع داده شود.
نماینده مردم اسدآباد در مجلس در جمع بندی نشست امروز (شنبه) کمیسیون اجتماعی اظهار داشت: مسئولان شرکت مخابرات قبول و تعهد کردند که تا ۱۰ روز آینده مشکل تبدیل وضعیت کارکنان شرکتی شرکت مخابرات را برطرف کنند.1401/04/27
13:42:09
5.0 / 5
465
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403