اخطار محققان امنیتی مایکروسافت درباره جاسوس افزار اتریشی

اخطار محققان امنیتی مایکروسافت درباره جاسوس افزار اتریشی

به گزارش تجهیزات جانبی محققان امنیتی مایکروسافت یک شرکت اتریشی را شناسایی نمودند که با استفاده از یک جاسوس افزار، عامل یک سلسله نفوذ در بانک ها، شرکتهای حقوقی و شرکتهای مشاوره استراتژیک در سه کشور بوده است.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، مایکروسافت در یک پست بلاگ اعلام نمود شرکت DSIRF، جاسوس افزاری به نام "ساب زیرو" (Subzero) طراحی نموده است که از لطمه پذیریهای معروف به زیرودی، برای دسترسی به اطلاعات محرمانه ای مانند کلمات عبور یا رمز ورود به سیستم استفاده می نماید. قربانیان این جاسوس افزار که تا حالا مشاهده شده اند، شامل بانک ها، شرکت های حقوقی و شرکت های مشاوره راهبردی در اتریش، انگلیس و پاناما بوده اند.

آسیب پذیری های زیرودی، حفره های امنیتی خطرناک با ارزش بالا برای هکرها و جاسوسها هستند چونکه حتی هنگامی که یک نرم افزار به روز می شود، همچنان قابل بهره برداری هستند.

کریستین گودوین، مدیرکل واحد امنیت مایکروسافت اعلام نمود: تماس مایکروسافت با یک قربانی، تایید نمود آنها موافق استفاده از این بدافزار نبوده اند و فعالیت مذکور بدون مجوز بوده است.

طبق گزارش سال قبل یک وب سایت خبری آلمانی، شرکت DSIRF، جاسوس افزار ساب زیرو را به عنوان اصلحه سایبری نسل جدید تبلیغ می کند که می تواند کنترل کامل یک کامپیوتر شخصی را به دست بگیرد، کلمات عبور را به سرقت ببرد و مکان خودرا نشان دهد.

بر اساس گزارش رویترز، یافته های مایکروسافت با تصمیم آمریکا و اروپا برای سخت گیرانه کردن مقررات برای فروشندگان جاسوس افزار، همزمان شده است. این صنعت به سرعت درحال رشد است در صورتیکه چندان تحت نظارت و ساماندهی نیست. شناسایی جاسوس افزار پگاسوس که توسط شرکت اسرائیلی NSO طراحی شده و از طرف دولتها برای جاسوسی از خبرنگاران و مخالفان استفاده شده بود، فوریت رسیدگی به این مسئله را بارز کرد.
1401/05/07
14:08:26
5.0 / 5
268
تگهای خبر: سایت , سیستم , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1402