رئیس سازمان ملی استاندارد ایران:

استانداردها در تولیدات صنعتی سبب کاهش هزینه و افزایش راندمان می شود

استانداردها در تولیدات صنعتی سبب کاهش هزینه و افزایش راندمان می شود

به گزارش تجهیزات جانبی رییس سازمان ملی استاندارد ایران اظهار داشت: رعایت استانداردها در تولیدات صنعتی، ضایعات را کاهش داده و موجب ارتقای کیفیت کالا و خدمات خواهد شد


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از خبرگزاری ایرنا از سازمان ملی استاندارد ایران، «مهدی اسلام پناه» در آیین افتتاح طرح دانش بنیان ملی چمبر الکترومغناطیس خودرو های سواری و فوق سنگین در مرکز تحقیقات صنایع انفورماتیک اضافه کرد: امروز نقش استانداردها به قدری گسترده شده که بدون رعایت آنها زندگی و حرکت اجتماعی به سرعت متوقف خواهد شد.
وی، توسعه را روندی پیوسته و همیشگی دانست و اظهار داشت: در این میان استانداردها در فضای پایدار همیشه دستخوش تغییراتی در جهت بهینه سازی خواهند بود که بی توجهی به آن در روند شتابان دگرگونی قرن برای صنایع همچون صنعت خودروسازی به مثابه زنگ خطری است که به گوش می رسد.
رییس سازمان ملی استاندارد ایران با تکیه بر این که جهان مدرن نمی تواند بدون رعایت استانداردها شکل بگیرد، اظهارداشت: استانداردها به صورتی در همه جنبه های زندگی مدرن وجود دارد که از استانداردهای فناوری اطلاعات و ارتباطات تا استانداردهای کیفیت محصولات و خدمات را شامل می شود.
وی با اشاره به اینکه سود حاصل از رعایت استاندارد برای تولیدکنندگان بیش از مصرف کنندگان است، تصریح کرد: با اجرای قوانین و مقررات استاندارد، هزینه های انبارداری و ساخت ابزارآلات کاسته می شود، پروسه تولید منظم می شود و آرایش عملکرد کارخانه ها بصورت متعادلی تنظیم می شود.
دبیر شورایعالی استاندارد، استانداردها را جزء جدایی ناپذیر زندگی و جامعه بشری دانست و اظهار داشت: استانداردها امروزه روش های علمی در تولید و خدمات را جایگزین شیوه های سنتی کرده است.
اسلام پناه در این آیین با اشاره به اینکه کیفیت خواسته و میلی زودگذر و تبلیغاتی نیست، تصریح کرد: امروز نقش استانداردها به قدری گسترده شده که بدون رعایت آنها زندگی و حرکت اجتماعی به سرعت متوقف خواهد شد.
وی عنوان کرد: کیفیت زندگی با ارتقای سطح کیفیت کالا و خدمات در کشور افزایش می یابد، به طوریکه برای برخورداری از یک زندگی مناسب به کارگیری استانداردها اجتناب ناپذیر است.
رییس سازمان ملی استاندارد ایران اضافه کرد: این سازمان با عنایت به قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، نقش حاکمیتی برای کنترل محصولات دارد و در انجام وظایف خود کوتاه نمی آید.
وی با تکیه بر این که لابراتوار های همکار استاندارد، باید امین سازمان ملی استاندارد و واحدهای تولیدی باشند، اظهار داشت: لابراتوار همکار استاندارد باید در رعایت معیارها و الزامات استانداردهای در ارتباط با فضاهای آزمایشگاهی و روش های آزمون التزام حداکثری داشته باشد.
اسلام پناه افزود: سازمان ملی استاندارد ایران با استفاده از قابلیت پژوهشگاه استاندارد نیز با دقت بیشتری فعالیتهای این لابراتوار ها را پایش خواهد نمود.


منبع:

1401/05/11
10:08:50
5.0 / 5
416
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403