وزیرصنعت، معدن و تجارت مطرح كرد:

حضور در نمایشگاه اتوموبیلیتی مسکو فرصتی برای عرضه محصولات با فناوری بالا

حضور در نمایشگاه اتوموبیلیتی مسکو فرصتی برای عرضه محصولات با فناوری بالا

تجهیزات جانبی: به گزارش تجهیزات جانبی، ایرنا- وزیرصنعت، معدن و تجارت حضور در نمایشگاه اتوموبیلیتی مسکو فرصتی برای عرضه محصولات با فناوری بالا خواند و اظهار داشت: وقتی ما پهپاد، دستگاه اکسیژن ساز و ربات جراح به کشورهای مختلف صادر می نماییم، نشان از قدرت ما دارد و به شناخته شدن ما در جهان کمک می نماید.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از خبرگزاری ایرنا از شاتا، «سیدرضا فاطمی امین» ضمن اشاره به اهمیت حضور ایران در نمایشگاه اتوموبیلیتی مسکو، عنوان کرد: بیشتر از آنکه برای کشورها سود صادرات مهم باشد، این نکته دارای اهمیت است که چه کالایی صادر می کنند.
وی اضافه کرد: یک شاخص جهانی در مورد صادرات وجود دارد به نام شاخص پیچیدگی، که در آن میان صادرات مواد غذایی با محصولاتی که از فناوری بالا برخوردار می باشند تفاوت بسیاری وجود دارد.
فاطمی امین با اشاره به اینکه هر چه محصولات صادراتی یک کشور از فناوری پیچیده تری برخوردار باشد، شاخص جهانی آن کشور ارتقا پیدا می کند، اظهار داشت: در تعیین جدول کشورها به این مورد نگاه می کنند که چند کشور در دنیا درحال تولید آن محصول صادراتی هستند و چند کشور هم وارد کننده هستند. هر چه تعداد تولید کننده کمتر و واردکننده بیشتر باشد، آن کالا ارزش بیشتری پیدا می کند.
وی حضور در نمایشگاه اتوموبیلیتی مسکو را فرصتی برای عرضه محصولات با فناوری بالا خواند و اظهار داشت: وقتی ما پهپاد، دستگاه اکسیژن ساز و ربات جراح به کشورهای مختلف صادر می نماییم، نشان از قدرت ما دارد و به شناخته شدن ما در جهان کمک می نماید.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه در تجارت با روسیه، پیوندهای اقتصادی اهمیت دارد، اظهار داشت: پیوندهای اقتصادی به تحکیم روابط دو کشور می انجامد و همینطور روسیه یک کشور دارای فناوری بالا به حساب می آید و صادرات قطعات خودرو یا توربین و دیگر محصولات با فناوری بالا به این کشور نشان از قدرت جمهوری اسلامی ایران دارد.
فاطمی امین تصریح کرد: در تجارت با هر کشور لازم است که کسب و کارها به هم پیوند بخورند و این پیوند تنها با صادرات و واردات ممکن نیست، بلکه باید به تولید مشترک و تاسیس شرکتهای مشترک فکر نماییم تا این پیوند ها ناگسستنی شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در انتها ضمن اشاره به مبحث ثبات در قیمت، کیفیت و مقدار کالای صادرات اظهار داشت: حضور در بازارهای بزرگ نیازمند کارهای بزرگ است، شما نمی توانید در بازار بزرگی مانند روسیه هر روز در کیفیت و قیمت به بهانه های مختلف تغییرات ایجاد کنید چون که این امر منجر به بی اعتمادی خواهد شد.


منبع:

1401/05/21
15:03:25
5.0 / 5
412
تگهای خبر: ربات , شركت , صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403