در حاشیه جلسه دولت مطرح شد

وزیر ارتباطات: سرعت اینترنت پس از رفع اختلال روزهای اخیر افزوده شد

وزیر ارتباطات: سرعت اینترنت پس از رفع اختلال روزهای اخیر افزوده شد

به گزارش تجهیزات جانبی، وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات با اشاره به اینکه سرعت اینترنت افزایش پیدا کرده است، ضمن اظهار بی اطلاعی از میزان دقیق این افزایش، آنرا به صورت متوسط حدود ۲۷ مگابیت بر ثانیه اعلام نمود.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور در حاشیه جلسه امروز هیات دولت اظهار نمود: سرعت اینترنت افزایش پیدا کرده است. میزان دقیق آنرا نمی دانم، اما افزایش پیدا کرده و به صورت متوسط به حدود ۲۷ مگابیت بر ثانیه رسیده است. البته در حوزه ارتباطات ثابت وضعمان خوب نیست و این را بارها گفته ایم.
وی اضافه کرد: یک پروژه زیربنایی را دنبال می نماییم و آن فیبر نوری منازل و کسب و کارهاست که خوب پیش می رود و در هفته دولت هم شاهد افتتاح پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارها در چند شهر خواهیم بود.

وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: اگر این روند شتاب بگیرد هم وضعیت اینترنت ثابت بهتر خواهد شد و مردم سرعت های چند ده برابری و بلکه چند صد برابری را تجربه خواهند کرد و سرعت اینترنت ثابت و همراه بهتر خواهد شد.
زارع پور در پاسخ به پرسشی در رابطه با مقایسه اینترنت ایران و عراق و تفاوتی که به لحاظ سرعت اینترنت وجود دارد، خاطرنشان کرد: وضعیت کاملاً قابل قیاس است و شما می توانید اینترنت کشورها را مقایسه کنید. این مشکل یک روزه و دو روزه نبوده و زیرساخت های کشور در بعضی حوزه ها ده سال است که نوسازی نشده و بخشی از مشکلات ما ناشی از آن است.
وی اضافه کرد: ما برنامه های مفصلی پیشبینی کردیم و در لایه های توسعه زیرساخت های ارتباطی بین شهری و زیرساخت های دسترسی به اینترنت، برنامه هایی را طراحی کردیم که مسیر برنامه ای میان مدت و دراز مدت را شامل می شود. این مورد حق مردم است و ما آنرا بعنوان یک حق بررسی می نماییم ان شاءالله در آینده نزدیک سرعت اینترنت بیشتر خواهد شد.
وزیر ارتباطات همینطور ضمن اشاره به وضعیت سرعت اینترنت در چند روز اخیر و اختلال اینستاگرام اظهار نمود: در ارتباط با تأمین ترافیک و تأمین باند پلت فرم های خارجی در چند روز گذشته، در تأمین اینترنت داخلی چند ساعت تاخیر ایجاد و برطرف شد. با عنایت به این که خطوط جایگزین را لحاظ کردیم چند ساعت زمان برد تا اختلال بوجود آمده برطرف شود.
زارع پور از رسیدن به وضعیت پایدار ماهواره خیام اطلاع داد و اظهار داشت: تا یکی دو هفته آینده نخستین تصاویر از این ماهواره دریافت می شود.1401/05/27
13:26:43
5.0 / 5
452
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403