فرماندار كلاله:

پروژه های هفته دولت برای ۴۲۸ نفر در کلاله شغل ایجاد می کند

پروژه های هفته دولت برای ۴۲۸ نفر در کلاله شغل ایجاد می کند

به گزارش تجهیزات جانبی، فرماندار کلاله واقع درشرق استان گلستان اظهار داشت: سال جاری ۴۹۰ پروژه عمرانی، تولیدی، اقتصادی و اشتغالزا طی هفته دولت (۲ تا هشت شهریور) در این شهرستان افتتاح یا عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد که با انجام آن برای ۴۲۸ نفر از جویندگان کار فرصت شغلی ایجاد می شود.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایرنا، فرهاد شیبک عصر دوشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته دولت، ضمن تبریک این هفته و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، اضافه کرد: برای عملیات اجرایی پروژه های هفته دولت در کلاله که ۹۷ طرح آن عمرانی و ۳۹۳ پروژه دیگر آن تولیدی و اقتصادی می باشد، در مجموع هزار و ۶۸۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال از منابع ملی، استانی و سرمایه گذاری بخش خصوصی هزینه شده و خواهد شد.
به گفته وی، برای پروژه های عمرانی و زیربنایی هفته دولت در کلاله مبلغ هزار و ۴۷۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال و برای طرح های تولیدی و اقتصادی این شهرستان هم ۲۰۰ میلیارد و ۸۶۰ میلیون ریال سرمایه گذاری شده است.
شیبک، آغاز عملیات اجرایی ساخت جایگاه سوخت کلاله با ۴۵۰ میلیاردریال، بهره برداری از خط انتقال آب شرب از آق سو به کلاله به اعتبار ۱۴۰ میلیاردریال، اجرای خط تغذیه و تقویت TBS شماره ۲ شرکت گاز با هزینه ۷۵ میلیاردریال، افتتاح طرح های گردشگری با هزینه تقریبی ۱۱۹ میلیاردریال، بهره برداری از ۲ واحد حوزه بهداشت و درمان با اعتبار تقریبی ۵۷ میلیاردریال، اجرای طرح های عمرانی شهرداری با ۳۰ میلیاردریال، تأمین برق مشترکان با ۷۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و حفر و تجهیز یک حلقه چاه آب با ۶۵ میلیاردریال را از مهم ترین پروژه های قابل افتتاح و کلنگ زنی این شهرستان در هفته دولت برشمرد.
به گفته وی، ۲۰ دستگاه اداری و اجرایی کلاله در انجام و افتتاح طرح های هفته دولت در این شهرستان سهیم هستند.
فرماندار کلاله به اعتبارات مصوب سفر ۱۳ اسفند سال گذشته آیت الله رییسی و برخی اعضای هیات دولت به گلستان اشاره نمود و اظهار داشت: سهم این شهرستان از مصوبات این سفر با خیر و برکت مبلغ ۱۰ هزار و ۷۰۰ میلیاردریال اعتبار بود که ۲ هزار و ۹۵۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال آن برای تکمیل طرح های عمرانی و زیرساختی و هشت هزار و ۸۸۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال انواع تسهیلات قرض الحسنه و تبصره ۱۶ و ۱۸ می باشد.
شیبک اضافه کرد: تسهیلات پیشبینی شده جهت ایجاد مشاغل خانگی و بنگاه های زودبازده اقتصادی و هم راه اندازی و تکمیل طرح های تولیدی و اقتصادی به علاقمندان پرداخت خواهد شد.
وی اظهار داشت: بیشترین اعتبار مصوب در حوزه عمرانی علاوه بر ۴۵۰ میلیاردریال جهت راه اندازی جایگاه سوخت فرودگاه کلاله، ۶۷۵ میلیاردریال به اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای برای تکمیل پل ورودی شهر و بهسازی جاده کلاله به مراوه تپه هر کدام ۳۰۰ میلیاردریال و آسفالت برخی راه های روستایی با ۷۵ میلیاردریال است.
شیبک افزود: در این شهرستان تنها راه روستایی پنج روستای بالای ۲۰ خانوار به طول ۲۵ کیلومتر آسفالت نشده که سال جاری ۱۰ کیلومتر آن با اعتبار ۱۳۵ میلیاردریال صورت خواهد گرفت.
به گفته وی، اجرای طرح های آبخیزداری با اعتبار ۶۴۰ میلیاردریال طی سه سال و اختصاص ۳۲۵ میلیاردریال برای اجرای طرح تبدیل اراضی شیبدار به باغات مثمر طی ۱۰ سال از دیگر مصوبات سفر هیات دولت ویژه شهرستان کلاله است.

فرماندار کلاله به ظرفیت های این شهرستان در بخش های مختلف بخصوص کشاورزی و گردشگری اشاره نمود و اظهار داشت: کلاله قطب کشاورزی و دامپروری گلستان است و سال جاری توانست با تولید افزون بر ۱۷۰ هزار تن گندم رتبه دوم گلستان را از آن خود کند ضمن این که حدود ۴۰ درصد محصول دانه روغنی کلزا استان هم در این شهرستان تولید می شود.
شیبک اضافه کرد: با توجه به این ظرفیت ها کلاله در حوزه صنایع تبدیلی بخش کشاورزی ضعیف است و اغلب محصولات تولیدی آن بدون ایجاد ارزش افزوده خام فروشی می شود.
وی بیان داشت: برای افزایش ظرفیت سرمایه گذاری در بخش صنعت کلاله ۲۵ هکتار زمین به مساحت ۱۰ هکتاری فعلی ناحیه صنعتی این شهرستان اضافه خواهد شد که تابحال ۱۳ هکتار آن خریداری شد و بقیه هم در مرحله خریداری است ضمن این که سال جاری با اختصاص ۲۰ میلیاردریال عملیات آماده سازی و قطعه بندی زمین جدید جهت واگذاری به سرمایه گذاران شروع می شود.
شیبک به اعتبارات ۶ هزار و ۱۴۰ میلیاردریالی محرومیت زدایی قرارگاه امام حسن (ع) گلستان هم اشاره نمود و اظهار داشت: سال جاری سهم کلاله از این اعتبارات هزار و ۳۰۰ میلیاردریال است که برای بهبود زیرساخت های آبرسانی به مناطق محروم و روستایی این شهرستان هزینه خواهد شد.
به گفته وی، برای تکمیل زیرساخت های حوزه برق کلاله هم مقرر است یک نیروگاه برق (سیکل ترکیبی) با ظرفیت تولید ۲۵ مگاوات برق با مشارکت بخش خصوصی در آینده ای نزدیک راه اندازی شود.
فرماندار کلاله همینطور از تأمین ۴۲۵ هکتار زمین از اراضی منابع ملی در مناطق روستایی (۶۳ روستا) جهت طرح نهضت ملی مسکن اطلاع داد و اظهار داشت: در حوزه شهری هم مقرر است یک زمین ۵۸ هکتاری متعلق به بنیاد علوی به بافت شهری اضافه و مشکل زمین ثبت نام کنندگان این طرح برطرف شود.
شیبک از پیشبینی برنامه های متنوع فرهنگی، هنری و ورزشی ویژه هفته دولت در کلاله اطلاع داد و اظهار داشت: دیدار مدیران با ائمه جمعه، عطرافشانی گلزار شهدا، دیدار با خانواده معظم شاهد، برگزاری یادواره شهدای شهرستان، تجلیل از پزشکان، برگزاری نشست های بصیرتی با اقشار مختلف، برگزاری میز خدمت و ویزیت مجانی در مناطق محروم بخشی از این برنامه ها است.
وی با قدردانی از همراهی و آگاهی بخشی خبرنگاران، اضافه کرد: خبرنگاران با انعکاس صحیح و درست اخبار در امتداد امیدآفرینی در جامعه و تحقق جهاد تبیین رهبر معظم انقلاب گام بردارند.
شهرستان کلاله ۱۳۰ هزار نفر جمعیت دارد.


منبع:

1401/05/31
20:52:17
5.0 / 5
438
تگهای خبر: شركت , صنعت , فروش , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403