آخرین وضعیت دسترسی روستاها به شبکه ملی اطلاعات

آخرین وضعیت دسترسی روستاها به شبکه ملی اطلاعات

تجهیزات جانبی: با اتصال 358روستای جدید به شبکه ملی اطلاعات حدود 34هزار خانوار از ارتباطات پایدار و پر سرعت برخوردار شدند.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، در دنیای امروز دسترسی به فناوری اطلاعات حق طبیعی هر انسانی است اما روستا و مناطق صعب العبوری هستند که هنوز از این حق طبیعی برخوردار نشدند.
در همین رابطه عیسی زارع پور- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- در تازه ترین گزارش خود از اتصال ۳۵۸ روستای جدید به شبکه ملی اطلاعات آگاهی داده است.
طبق گفته وی، از زمان آخرین افتتاح پروژه اتصال روستاهای بالای ۲۰ خانوار به شبکه پرسرعت و پایدار که در ۲۸ اردیبهشت امسال اتفاق افتاد، عملیات اجرائی این پروژه همچنان با سرعت ادامه دارد.
بر این اساس، از شروع خرداد تا انتهای مرداد امسال، ۳۵۸ روستای جدید در اقصی نقاط ایران عزیز که عموما دارای مسیرهای صعب العبور و فاقد زیر ساخت مناسب هستند، به شبکه ملی اطلاعات پیوستند که در مجموع آنها ۳۴هزار ۲۹۲ خانوار با حدود ۱۱۷ هزار نفر جمعیت از ارتباطات پایدار و پر سرعت برخوردار شدند.
همین طور سال قبل ۷۵۰۰ روستا در کشور به ارتباطات کامل دسترسی نداشتند و ۴۵۰۰ روستای هم از هیچ نوع دسترسی حتی شبکه برق و جاده برخوردار نیستند.
اما در بودجه پیشنهادی سال جاری این مساله مطرح شده که وزارت نیرو اولویت را برای برق رسانی به این روستاها بگذارد و دسترسی ویژه برای آنتن های BTS رافراهم کند.
در صورتیکه دبیر کل اتحادیه جهانی مخابرات اعلام نموده که حدود ۶۰ درصد از مردم دنیا به ارتباطات دسترسی دارند، در ایران حتی روستاها از اینترنت برخوردار می باشند و الان ۸۶ درصد روستاها به شبکه ملی اطلاعات متصل اند و پیش بینی می شود در شش ماهه اول سال ۱۴۰۲ کل روستاها به شبکه ملی اطلاعات متصل شوند.
چندی پیش عیسی زارع پور از اتصال ۱۹۰۰ روستای جدید به شبکه ملی اطلاعات از زمان شروع به کار دولت سیزدهم آگاهی داده بود.
به گفته ی ایشان، در ابتدای دولت ۸۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ هزار خانوار به شبکه ملی اطلاعات متصل بودند و هم اکنون ۸۸ روستاها متصل هستند و تا آخر سال، این مسئله به ۹۵ درصد خواهد رسید و تا هفته دولت سال بعد، کل روستاهای بالای ۲۰ خانوار به شبکه ملی اطلاعات متصل می شوند.

1401/06/04
11:24:51
5.0 / 5
417
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403