توسعه زیرساخت های صنعت آب در دولت سیزدهم

توسعه زیرساخت های صنعت آب در دولت سیزدهم

به گزارش تجهیزات جانبی، کوشش برای توسعه زیرساخت های صنعت آب یکی از مهم ترین برنامه های دولت سیزدهم است که در وزارت نیرو گامهای مهمی برای تحقق این امر برداشته شده است.


به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، توسعه زیرساخت های صنعت آب همچون محورهای مهمی است که دولت سیزدهم بر تحقق آن تاکید ویژه دارد.
بر همین اساس توسعه این صنعت با انتخاب وزیر نیروی این دولت به صورت جد موردتوجه جدی قرار گرفت و «علی اکبر محرابیان» از همان روزهای نخست انتصاب به سمت وزیر نیرو در سفری که در معیت رئیس جمهوری به استان خوزستان داشت بر کوشش برای تحقق این مهم تاکید کرد.
وزارت نیرو هم تلاش خویش را برای اجرای طرح هایی که منجر به توسعه زیرساخت های صنعت آب شود قرارداد که اهم این طرح ها شامل بهره برداری از ۳ واحد تصفیه خانه آب و سامانه نمک زدایی به ظرفیت ۲۸ هزار مترمکعب در روز، بهره برداری از ۴ واحد تصفیه خانه فاضلاب به ظرفیت ۴۳ هزار و ۱۵۰ مترمکعب در روز هم افزایش توان ذخیره سازی آب به میزان ۱۳۷ هزار و ۵۵۰ مترمکعب است
همینطور بازسازی و ارتقای تأسیسات پروژه های تنش آبی و ارتقا و پایداری کمی و کیفی شامل: ۴۴.۶ کیلومتر خط انتقال، ۵ ایستگاه پمپاژ، ۲۶ حلقه چاه، ۴ تصفیه خانه همچون دیگر اقدام های انجام شده در اینباره است.
افزایش ظرفیت تأمین و تولید آب (حفر و تجهیز چاه) به میزان ۲۰۰ حلقه چاه آب شر، افزایش بازچرخانی پساب از ۲۸۶ هزار مترمکعب در روز به ۳۲۵ هزار مترمکعب در روز جهت استفاده در مصارف صنعتی یا سایر متقاضیان از دیگر اقدام های وزارت نیرو در دولت سیزدهم به حساب می آید.
همچنین ذخیره سازی مناسب آب در مخازن سدهای نیروگاه های برق آبی باوجود کاهش ورودی سدها در سالجاری، تکمیل و راه اندازی پروژه های نیمه تمام، اصلاح و تسهیل رویه ها و قوانین شامل سخت افزاری و نرم افزاری و گفتمان سازی و تعامل دوسویه مردم و حاکمیت همچون مهم ترین محورهای اولویت دار وزارت نیروی دولت سیزدهم برای توسعه زیرساخت های صنعت آب کشور است.


منبع:

1401/06/06
09:28:07
5.0 / 5
448
تگهای خبر: صنعت , نرم افزار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403