عضو هیات رئیسه كمیسیون صنایع و معادن مجلس:

کلیات لایحه اصلاح قانون فرایند اسقاط خودرو تصویب گردید

کلیات لایحه اصلاح قانون فرایند اسقاط خودرو تصویب گردید

به گزارش تجهیزات جانبی، عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس از تصویب کلیات لایحه اصلاح قانون فرایند اسقاط خودرو در این کمیسیون اطلاع داد.


به گزارش حوزه پارلمانی ایرنا، روح اله ایزدخواه در گفت وگویی در توضیح نشست روز سه شنبه کمیسیون صنایع و معادن ضمن اشاره به حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاونان وی در این نشست، اظهار داشت: باتوجه به تصویب دوفوریت لایحه اصلاح قانون فرایند اسقاط خودرو در نشست امروز صحن علنی مجلس، این مورد در جلسه امروز کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت.
نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: موافقان و مخالفان به ایراد نظرات خود در رابطه با کلیات لایحه پرداختند؛ به زعم مخالفان این لایحه باعث پاک کردن صورت مسئله اسقاط خودرو خواهد شد از طرفی این لایحه از نظر شکلی دارای ایراداتی بود به صورت مثال درج عباراتی مانند «در صورت عدم وجود خودرو»، «پرداخت یک درصد»، «با تشخیص وزارت صنعت، معدن و تجارت» ایراداتی دارد که باید اصلاح گردد.
ایزدخواه افزود: موافقان با این لایحه هم معتقد بودند که تولیدکننده خودرو نباید ملزم به اسقاط شود چونکه در این صورت تولید به اسقاط گره می خورد، همینطور موافقان مطرح نمودند که با گره زدن تولید به اسقاط، قیمت گواهی اسقاط افزایش بسیاری پیدا می کند.
وی خاطرنشان کرد: بعد از استماع نظرات مخالفان و موافقان، نمایندگان با تصویب کلیات لایحه مذکور موافقت کردند و مقرر شد جزئیات آن در کمیته خودرو بررسی و اصلاحات اساسی روی آن صورت گیرد.


منبع:

1401/06/29
22:13:36
5.0 / 5
392
تگهای خبر: صنعت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403