درخواست توقف استفاده کارمندان دولتی روسیه از واتساپ

درخواست توقف استفاده کارمندان دولتی روسیه از واتساپ

تجهیزات جانبی: یک قانونگذار روسی از موسسات دولتی این کشور خواست استفاده از پیامرسان واتساپ را متوقف کنند.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، شرکت متا پلتفرمز که مالک واتساپ است، در مارس از طرف روسیه در حوزه فعالیت افراطی مجرم شناخته شد و بعدا توسط آژانس دیده بان مالی "روس فاین مونیتورینگ" به لیست سازمانهای تروریستی و افراطی افزوده شد. وکیل متا در دادگاه، اعلام نموده است که متا فعالیت افراطی انجام نداده و مخالف روسیه هراسی است.

روسیه در اعتراض به محدودیتهایی که برای رسانه های روسی اعمال شده است، دسترسی به فیسبوک و اینستاگرام را در مارس فیلتر کرد. اما واتساپ که استفاده گسترده ای در بین مردم روسیه دارد، همچنان قابل دسترس مانده است. حالا آنتون گورلکین، معاون کمیته پارلمانی در امور سیاست اطلاعات، اعلام نموده است که شخصا این برنامه مسنجر را حذف کرده و خواهان ممنوعیت فراگیر آن شد.

گورلکین در تلگرام که پیامرسان بسیار محبوبی در روسیه است، نوشت: تصور می کنم ضروری باشد استفاده از واتساپ برای اهداف رسمی توسط کارمندان دولت و شهرداریهای روسیه ممنوع شود. خواه تلگرام، یک جایگزین روسی یا از دوبی باشد، اهمیت ندارد. مسئله اصلی این است که به شرکتی که بطور علنی در جنگ اطلاعات مقابل کشورمان شرکت می کند و در لیست سازمانهای تروریستی و افراطی قرار دارد، متعلق نیست.

روسیه به کمبودها در صنعت الکترونیک خود اذعان کرده است. با تحریمهای غربی گسترده و مهاجرت شرکتهای خارجی، دسترسی این کشور به راه حل ها و واردات فناوری، محدود شده است و مسکو با تخفیفهای مالیاتی و وامهای ترجیحی، درصدد تقویت صنعت بومی برآمده است.

بر اساس گزارش رویترز، واسیلی شپاک، معاون وزیر صنعت و تجاری روسیه اظهار داشت: جای خالی ناشی از خروج تولیدکنندگان مخابراتی خارجی باید توسط شرکتهای داخلی پر شود. خبرگزاری اینترفکس به نقل از وی نوشت: هیچ برگشتی به عقب وجود ندارد و شرکتهایی که از روسیه خارج شده اند، اجازه نخواهند داشت به همان موقعیتی که داشتند، برگردند.
1401/07/29
14:22:17
5.0 / 5
366
تگهای خبر: تلگرام , شركت , صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403