سقف اعتبار مشترکین تلفن ثابت تا دو برابر افزایش پیدا کرد

سقف اعتبار مشترکین تلفن ثابت تا دو برابر افزایش پیدا کرد

به گزارش تجهیزات جانبی، با عنایت به تغییرات تعرفه تلفن ثابت شرکت مخابرات ایران، برای رفاه حال مشترکان سقف اعتبار تا دو برابر افزایش پیدا کرده و به دنبال این افزایش، پیشبینی می شود تلفن هیچ یک از مشترکان تلفن ثابت به علت بدهی تا دو دوره قطع نمی گردد.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، افزایش تعرفه هزینه ماهانه تلفن ثابت، تابستان سال جاری مورد تایید قرار گرفت، در همین راستا ستاد تنظیم بازار افزایش قیمت کارکرد تلفن ثابت را تصویب کرده است که درصورت موافقت رگولاتوری و ابلاغ به مخابرات اعمال و اجرا می گردد.
طبق مصوبه مذکور، کاربران تلفن های ثابت استان تهران برای حفظ خط تلفن ثابت خود بر مبنای جدول جدید پیرامون تعرفه های جدید تلفن ثابت، باید ماهانه ۲۰ هزار تومان، پرداخت کنند. این هزینه صرفا هزینه ای است که صاحبان خطوط تلفن در پایتخت، در صورت عدم استفاده از خط تلفن و صرفاً به منظور نگهداری این خطوط باید پرداخت کنند.
اما بعد از آن اعلام گردید که شورای رقابت دستور توقف هرگونه افزایش در هزینه خدمات تلفن ثابت را تا زمان عرضه دقیق هزینه تمام شده صادر کرد. بعد از این اتفاق، شرکت مخابرات ایران هم در این جهت اعلام نموده که این شرکت همواره تمامی فعالیتهای خویش را بر مبنای قانون تجارت و مصوبات و الزامات حوزه رگولاتوری انجام می دهد و با رعایت الزامات قانونی پروانه فعالیت صادره و مصوبات هیات مدیره، علیرغم ثابت ماندن تعرفه ها در ۱۲ سال گذشته و رشد چندین برابری نرخ ارز و تورم به ارائه خدمات ارتباطی به همه ذی نفعان می پردازد.
این شرکت همینطور تاکید کرده که ابلاغ "دستورالعمل نحوه تنظیم هزینه ماهیانه تلفن ثابت" بعد از پیشنهاد و موافقت کمیسیون تنظیم مقررات و شورای رقابت و بعد از بررسی توسط ستاد تنظیم بازار صورت گرفته است و با عنایت به لزوم پیاده سازی الزامات توسعه ای و رشد اقتصادی در کشور، شرکت مخابرات ایران همواره خدمات رسانی گسترده خویش را در سرتاسر کشور و در قالب مشتری مداری ادامه می دهد.
در همین رابطه اخیرا شرکت مخابرات اعلام نموده است با عنایت به تغییرات تعرفه تلفن ثابت برای رفاه حال مشترکان سقف اعتبار تا دو برابر افزایش یافت؛ به دنبال افزایش سقف اعتبار مشترکان تلفن ثابت، پیشبینی می شود تلفن هیچ یک از مشترکان تلفن ثابت به سبب بدهی تا دو دوره قطع نمی گردد.
برپایه این خبر، برای مشترکان ودیعه دار معادل ۸۰ درصد ودیعه، مشترکان تهرانی ۲۰هزار تومان، مشترکان مراکز استان ها، ۱۵ هزار تومان و برای سایر شهرها ۱۰هزار تومان سقف اعتبار درنظر گرفته شده است؛ برای مشترکان بدون ودیعه هم سقف اعتبار از ۲۰هزار به ۵۰ هزار تومان بالا رفته است.
همینطور برای هر دو دسته مشترکان با ودیعه و بی ودیعه تلفن ثابت، هزینه اینترنت به این مبالغ اضافه خواهد شد. قابل ذکر است برای مشترکان پرمصرف و خوش حساب این اعتبار تا میانگین سه دوره هم افزایش می یابد.
منبع:

1401/08/05
13:44:33
5.0 / 5
376
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403