وارث سامسونگ بر امپراطوری فناوری کره جنوبی تکیه زد

وارث سامسونگ بر امپراطوری فناوری کره جنوبی تکیه زد

تجهیزات جانبی: تجهیزات جانبی: لی جائه یونگ به عنوان رییس هیات مدیره اجرائی سامسونگ الکترونیکس منصوب گردید و این اقدام نمادین، تایید نمود که ارزشمندترین شرکت کره جنوبی توسط سومین نسل خانواده موسس خود رسما اداره خواهد شد.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، مفسرین می گویند این تغییر، منعکس کننده نقشی است که لی جائه یونگ ۵۴ ساله از زمان بیمار شدن پدرش لی کان هی در سال ۲۰۱۴ برعهده گرفته بود. لی کان هی، رییس هیات مدیره گروه سامسونگ در سال ۲۰۲۰ درگذشت.

لی، نایب رییس هیات مدیره سامسونگ الکترونیکس بوده که بزرگترین شرکت کره جنوبی از سال ۲۰۱۲ است.

سامسونگ در اطلاعیه ای اعلام نمود هیات مدیره برای موافقت با این انتصاب، به فضای مبهم کسب وکار جهانی و ضرورت مبرم مسئولیت پذیری قویتر و ثبات تجاری، توجه کرده است.

این انتصاب در شرایطی انجام گرفت که سامسونگ به عنوان بزرگترین تولیدکننده تراشه های حافظه و تلفن هوشمند در جهان، با انبوهی از موانع کسب وکار در بحبوحه کندی چشم گیر تقاضای فناوری روبروست که ناشی از تورم افسارگسیخته، افزایش نرخهای بهره و دورنمای اقتصادی تیره است.

یون سوک یئول، رییس جمهور کره جنوبی، حدود دو ماه پیش لی جائه یونگ را عفو کرد و با امید به رونق گرفتن اقتصاد کشور، اتهامات رشوه وی را پاک کرد. آقای لی در سال ۲۰۱۷ بعد از اینکه درباب دادن رشوه به مقامات دولتی برای پشتیبانی از ادغام دو شرکت از گروه سامسونگ، گناهکار شناخته شد، به پنج سال زندان محکوم شد. وی بعد از سپری کردن یک سال از محکومیت زندان، آزاد شد اما دادگاه عالی کره جنوبی در این تصمیم تجدیدنظر کرد و دستور بررسی مجدد این پرونده را صادر کرد. در صورتیکه وارث سامسونگ اوایل سال ۲۰۲۱ در محاکمه مجدد، به دو سال و نیم زندان محکوم شد، بعد از گذشت شش ماه، عفو مشروط گرفت.

عفو رییس جمهور به او اجازه داد به هیات مدیره سامسونگ ملحق شود و بتواند برای بستن قرارداد، به خارج از کشور سفر کند. آقای لی تحت شرایط عفو مشروط، اجازه نداشت سمت رسمی در سامسونگ داشته باشد با اینحال مدیریت این شرکت، وی را از تازه ترین تحولات مطلع نگه می داشت.

بر اساس گزارش رویترز، سامسونگ کاهش ۳۱ درصدی سود در سه ماهه سوم امسال را گزارش و اعلام نمود ابهامات ژئوپلیتیکی، احتمالاً تا اوایل سال ۲۰۲۳ به تقاضا، لطمه می زند و همزمان، رکود اقتصادی جهانی، تقاضا برای دستگاههای الکترونیکی را کمتر خواهدنمود.

منبع:

1401/08/06
14:07:19
5.0 / 5
354
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403