اجبار دستگاه ها برای حذف روال دریافت مدارک از متقاضیان

اجبار دستگاه ها برای حذف روال دریافت مدارک از متقاضیان

تجهیزات جانبی: به گزارش تجهیزات جانبی، دستگاههای اجرایی موظف شدند تا پایان دیماه زیرساخت فنی لازم برای دریافت برخط مدارک را فراهم نمایند و با راه اندازی این سرویس، دیگر در رفتن به دستگاههای دولتی نیازی به ارائه مدارکی مانند کارت ملی، شناسنامه، مدرک تحصیلی، کارت پایان خدمت، گواهینامه رانندگی و... نخواهد بود.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، روز پنجشنبه بیست و پنجمین جلسه شورای اجرایی فناوری اطلاعات با حضور رئیس جمهور و سایر اعضا برگزار گردید. در این نشست ابتدا گزارش پیشرفت پروژه پنجره ملی خدمات دولت هوشمند و سایر پروژه های اولویت دار دولت الکترونیک ارائه شد. این جلسه مصوباتی داشت که به قول وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با تحقق آنها سرعت و کیفیت ارائه خدمات دولتی به طرز محسوسی افزایش خواهد یافت.
عیسی زارع پور امروز با انتشار پستی در صفحه خود در یکی از پیام رسان های داخلی اظهار نمود: ️یکی از مصوبات بسیار مهم، اجبار دستگاه ها به حذف روال دریافت مدارک از متقاضیان بود، البته این مورد در ارتباط با مدارکی است که حالا سرویس آنها در مرکز ملی تبادل سرویس وزارت ارتباطات قرار دارد. برای این منظور دستگاههای اجرایی موظف شدند تا پایان دیماه زیر ساخت فنی لازم برای دریافت برخط این مدارک را فراهم نمایند. با راه اندازی این سرویس، دیگر در رفتن به دستگاههای دولتی نیازی به ارائه مدارکی مانند کارت ملی، شناسنامه، مدرک تحصیلی، کارت پایان خدمت، گواهینامه رانندگی و... نخواهد بود.

به قول او، خبر خوش دیگر عزم دولت در حرکت به سمت دولت هوشمند است، در این خصوص مقرر شد پنج درصد از خدمات دستگاه ها تا آخر سال به صورت هوشمند ارائه شود. خدمت هوشمند به این مفهوم که: 1)هیچگونه مدرکی به صورت فیزیکی از متقاضی دریافت نشود 2)تمامی استعلامات توسط دستگاه به صورت برخط از بانکهای اطلاعاتی کشور دریافت شود 3)در فرایند ارائه ی خدمت هیچگونه مداخله انسانی وجود نداشته باشد 4)در هر لحظه از شبانه روز امکان اطلاع از وضعیت درخواست توسط متقاضی فراهم باشد تحقق این مورد بطور قطع منجر به تحول عظیمی در روال های اداری خواهد شد.
️با توجه به اهمیت مبحث حفظ و نگهداری متخصصان حوزه فناوری اطلاعات بعنوان سرمایه های ملی کشور، با دستور رئیس محترم جمهور مقرر شد، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در تعامل با سازمان اداری استخدامی کشور زمینه لازم را برای به کارگیری نخبگان این حوزه در قسمت های مختلف دولت، بوجود آورده تا علاوه بر ایجاد شرایط مناسب به منظور زندگی و ارتقای دانش و مهارت های آنان مشکلات کاری و معیشتی آنان هم پیگیری شود. ️همچنین در این نشست تمامی دستگاههای دولتی موظف شدند، تا آخر سال جاری حداقل 50 درصد از خدمات خویش را در چارچوب پنجره هوشمند ملی خدمات عرضه کنند.1401/08/15
10:27:24
5.0 / 5
399
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403