سازمان برنامه و بودجه اعلام كرد:

اختصاص ۳ هزار میلیارد تومان برای پشتیبانی از بخش درمان در مقابل كرونا

اختصاص ۳ هزار میلیارد تومان برای پشتیبانی از بخش درمان در مقابل كرونا

سازمان برنامه و بودجه در واكنش به اظهارات رئیس كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، اعلام نمود: سه هزار میلیارد تومان برای پشتیبانی از خدمات درمانی در مقابله با كرونا هزینه شده است.


سازمان برنامه و بودجه کشور در واکنش به اظهارات رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، اقدامات این سازمان در اختصاص منابع برای پشتیبانی از بخش درمانی کشور در مبارزه با کرونا را تشریح نمود.
به گزارش روز یکشنبه ایرنا و به نقل از روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه کشور، این سازمان از سال قبل تا کنون، با اولویت جذب کادر پرستاری و اولویت نیروهای قراردادی و شرکتی، مجوز استخدام بیش از ۱۵ هزار نفر را صادر کرده و مقدمات به کار گیری ۷ هزار نفر دیگر را نیز در دست اقدام دارد.
صرف بیش از سه هزار میلیارد تومان از منابع هدفمندی یارانه ها را صرف پشتیبانی از واحدهای ارائه خدمات بهداشتی درمانی در سراسر کشور برای مقابله با کرونا، اختصاص معادل ریالی یک میلیارد یورو برای پوشش هزینه های سلامت و مقرری بیمه بیکاری و اختصاص بیش از ۵ هزار میلیارد تومان به بخش سلامت برای پوشش هزینه های پاداش کادر بهداشتی و درمانی درگیر کرونا، جبران کاهش درآمد اختصاصی بیمارستانها و از دیگر اقدامات این سازمان در امتداد پشتیبانی از کادر درمان کشور در مبارزه با کرونا است.
حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس قبل از این مدعی شده بود مطالبات کادر بهداشتی و درمانی و مدافعین سلامت ماه هاست پرداخت نشده است و سازمان برنامه بودجه ارقام مصوب برای مقابله با کرونا را به حوزه بهداشت و درمان اختصاص نداده است.


1399/05/12
23:22:10
5.0 / 5
1400
تگهای خبر: خدمات , شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1402