تعطیلی پروژه های ساعت هوشمند و نمایشگر پورتال متا

تعطیلی پروژه های ساعت هوشمند و نمایشگر پورتال متا

به گزارش تجهیزات جانبی، مدیران شرکت متا پلتفرمز اعلام نمودند این شرکت از کسب و کار نمایشگر هوشمند پورتال و پروژه های ساعت هوشمند خارج می شود.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، متا چهارشنبه گذشته در اولین اخراج گسترده در تاریخ ۱۸ ساله این شرکت، حذف حدود ۱۱ هزار شغل معادل ۱۳ درصد از کارمندانش را اعلام نمود. مارک زاکربرگ، مدیرعامل متاپس از اعلام خبر اخراج ها، روز جمعه برای کارمندان این شرکت صحبت کرد اما پرسش و پاسخی در کار نبود.

شرکت مادر فیسبوک که به فناوری های متاورس متمرکز شده و به رکود جهانی فروش تبلیغات معترف شده است، درصدد کاهش هزینه هاست. مدیران متا به کارمندان این شرکت اعلام نمودند درحال سازماندهی مجدد قسمت های مختلف این شرکت و ادغام واحدهای تماس صوتی و ویدئویی با تیم های پیام رسان دیگر و ایجاد واحد جدید "بنیادهای خانواده" هستند که به مشکلات مهندسی دشوار متمرکز خواهد بود.

به گفته مدیران متا، نیمی از ۱۱ هزار شغلی که برای کاهش هزینه ها حذف شدند، موقعیت های فناوری بودند. لوری گولر، مدیر منابع انسانی متا اظهار داشت: در مجموع، ۵۴ درصد از افرادی که اخراج شدند، سمت های تجاری و سایرین مسئولیت های فناوری داشتند. حدودا نیمی از اعضای تیم استخدام متا تعدیل شدند.

مدیران متا گفتند: اخراج های بیشتر پیشبینی نمی شود اما هزینه های دیگر باید کاهش پیدا کنند و بررسی ها در رابطه با پیمانکاران، املاک، زیرساخت رایانشی و محصولات مختلف در جریان است.

اندرو باسورث، مدیر فناوری متا که واحد "رئالیتی لبز" متمرکز به متاورس را اداره می کند، اعلام نمود متا به کار روی دستگاههای نمایشگر هوشمند پورتال و ساعتهای هوشمند خود خاتمه می دهد. متا اوایل سال جاری تصمیم گرفت بازاریابی دستگاههای پورتال که برای امکانات تماس ویدئویی خود معروف بودند را متوقف کرده و در عوض به فروش تجاری متمرکز شد. با افول شرکت، مدیران تصمیم گرفتند تغییرات بزرگتری صورت دهند. پورتال منبع درآمد بزرگی نبود و نگرانی های حریم خصوصی را از جانب کاربران احتمالی بوجود آورده بود.

متا هنوز هیچ ساعت هوشمندی عرضه نکرده است. باسورث اظهار داشت: واحد ساعت هوشمند، به عینک حقیقت افزوده متمرکز می شود. بیشتر از نیمی از کل سرمایه گذاری در "رئالیتی لبز" به حقیقت افزوده اختصاص دارد.

مارک زاکربرگ در سخنرانی خود باردیگر معذرت خواهی روز چهارشنبه در رابطه با اخراج ۱۱ هزار کارمند متا را تکرار و اعلام نمود در پیشبینی اولین کاهش درآمد متا ناموفق بوده است.

متا در دوران پاندمی که استفاده از شبکه اجتماعی توسط مصرف کنندگان محبوس در قرنطینه خانگی افزوده شده بود، استخدام زیادی داشت اما کسب و کار این شرکت سال جاری که هزینه آگهی دهندگان و مصرف کنندگان کاهش پیدا کرده، گرفتار رکود شده است. این شرکت همینطور با افزایش رقابت از جانب تیک تاک و از دست دادن دسترسی به اطلاعات پرارزش کاربران سیستم عامل اپل بعد از تغییرات حریم خصوصی آن، روبرو بوده است.

بر اساس گزارش رویترز، زاکربرگ اظهار داشت: روند درآمد بسیار پایین تر از میزانی بود که پیشبینی کردم؛ من اشتباه کردم. این اشتباه بزرگی در برنامه ریزی برای شرکت بود و مسئولیت آنرا برعهده می گیرم. از این پس قصد ندارم شمار کارکنان واحد رئالیتی لز را به تعداد زیادی افزایش دهم.

منبع:

1401/08/22
23:35:58
5.0 / 5
431
تگهای خبر: سیستم , شركت , فروش , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403