جوان ترین میلیاردر خودساخته خاورمیانه

جوان ترین میلیاردر خودساخته خاورمیانه

تجهیزات جانبی: پاول دورف، موسس تلگرام و زاکربرگ روسیه، سال ها قبل از روسیه گریخت و الان در دوبی زندگی می کند.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، پاول دورف ۳۸ ساله، موسس و صاحب برنامه مسنجر تلگرام است. دورف متولد سن پترزبورگ روسیه است و بر اساس گزارش فوربس، ۱۵.۱ میلیارد دلار ثروت دارد.

بیشتر ثروت دورف از تلگرام به دست آمده که ۷۰۰ میلیون کاربر فعال دارد و ارزش آن ۳۰ میلیارد دلار است. پیش از راه اندازی تلگرام، دورف یک شبکه اجتماعی روسی به نام ف کنتاکته را تاسیس کرد که برای او شهرت و ثروت به همراه آورد اما موجب شد هدف کرملین قرار بگیرد. دورف این شبکه اجتماعی را در سال ۲۰۰۶ تاسیس کرد و ۱۲ درصد سهم این شرکت را به مبلغ ۳۰۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۵ فروخت.

این سایت موجب شهرت او شد و دورف به عنوان بزرگترین کارآفرین روسیه معروف شد اما بعد از اینکه حاضر نشد با خواسته مسکو برای فراهم کردن دسترسی به اطلاعات رهبران اعتراضات اوکراین در ف کنتاکته موافقت کند، به دردسر سیاسی افتاد.

دورف می گوید در آوریل سال ۲۰۱۴ از مقام خود به عنوان مدیرعامل ف کنتاکته اخراج شد برای اینکه نهادهای مورد حمایت دولت روسیه، درصدد کنترل این شبکه برآمدند. گروه "میل. رو (Mail.Ru) که متعلق به آلیشر عثمانف، الیگارش روسی است، این شبکه را اواخر همان سال به ارزش ۱.۴۷ میلیارد دلار خرید.

سرویس مطبوعاتی عثمانف به بیزنس اینسایدر اعلام نمود ف کنتاکته را در دسامبر فروخت و این شبکه حالا متعلق به شرکت بیمه دولتی سوگاز است.

دورف به نیویورک تایمز گفته است در سال ۲۰۱۴ بعد از اینکه یک گروه ضربت در خانه او ظاهر شدند، مجبور شد مسکو را ترک کند. اما رویارویی دورف با کرملین به ف کنتاکته ختم نشد.

تلگرام در سال ۲۰۱۸ بعد از اینکه با درخواست کرملین برای دسترسی به اطلاعات کاربران موافقت نکرد، در روسیه قدغن شد. در اعتراض به این ممنوعیت، صدها نفر اعتراض کردند و بعضی آنها پلاکاردهایی را با تصویر دورف که به شکل یک قدیس نقاشی شده بود، در دست گرفتند. دسترسی به این اپلیکیشن دو سال بعد در روسیه آزاد شد و الان، تلگرام در جنگ اوکراین، نقش مهمی ایفا می کند.

دورف در پستی در تلگرام قول داد از اطلاعات کاربران اوکراینی حفاظت کند. دورف تبار اوکراینی دارد.

دورف ۳۰ نوامبر در پستی در تلگرام اعلام نمود تلگرام می خواهد یک کیف رمزارز بوجود آورد. وی ادامه داد: ساخت فرگمنت، پنج هفته طول کشید و پنج نفر همچون خودم در آن مشارکت داشتند. دورف ادعا نمود اسامی کاربری به ارزش ۵۰ میلیون دلار، در کمتر از یک ماه در فرگمنت خریداری شدند.

دورف در سال ۲۰۱۷ به دوبی نقل مکان کرد و کارهای تلگرام را به دفتری در مدیا سیتی دوبی منتقل کرد. مقر این پیامرسان پیش تر در برلین بود. وی در دسامبر سال ۲۰۱۷ در مصاحبه با بلومبرگ اظهار داشت: نقل مکان به دوبی، راه های بهتری جهت استفاده او از پول به نفع جامعه فراهم نمود برای اینکه این کشور، مالیات بر درآمد شخصی ندارد.

طبق گزارش نسخه روسی فوربس، دورف فوریه سال ۲۰۲۱ شهروندی امارات متحده عربی را کسب نمود. دورف شهروند چهار کشور است. وی ژانویه سال ۲۰۱۸ در توییتر نوشت: بعید است تلگرام هیچ گاه مکانی را مقر دائمی خود بداند.

طبق گزارش سال ۲۰۲۱ خلیج تایمز، دورف ثروتمندترین شخص در امارات متحده عربی است و جوان ترین میلیاردر خودساخته در خاورمیانه محسوب می شود. دورف اگرچه ۱.۳ میلیون هوادار در توییتر دارد اما کسی را دنبال نمی کند اما یک دفعه، ایلان ماسک را دنبال کرد. دورف ۱۸ مارس در حساب رسمی تلگرام خود ادعا نمود هیچ هواپیمای جت شخصی، کشتی تفریحی، خودرو یا خانه ای ندارد و برخلاف بیشتر میلیاردرهاست.

دورف در پست وبلاگ در سال ۲۰۲۰ مقابل سیلیکون ولی صحبت کرد و اظهار داشت: این منطقه، زندگی فرهنگی محدودی دارد. این پست در پاسخ به فیلمی درباره ی سیلیکون ولی بود که توسط یوری دود تولید شده و ۴۵ میلیون بازدید در یوتیوب داشت.

دورف در این پست به هفت دلیل برای عدم تمایل به نقل مکان به سیلیکون ولی اشاره کرده و اظهار داشته بود: آمریکا بهترین مکان جهت زندگی یا اداره یک کسب وکار آی تی نیست. برنامه نویس های محلی، گران بوده و به سبب جریان پیشنهادها و ایده های بیرونی، قادر نیستند به کار تمرکز کنند. وی آمریکا را یک کشور سیاسی توصیف کرده بود.

از پلت فرم های فناوری که تاسیس کرده تا اظهاراتش، دورف با جنجال بیگانه نیست. قسمتی از این جنجال، ناشی از ماهیت رسانه های اجتماعی است که او ساخته است. به عنوان مثال، طبق بررسی موسسه تحقیقات رسانه خاورمیانه، تلگرام، اپلیکیشن منتخب گروه تروریستی داعش بوده است.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، وی در مصاحبه ای با شبکه سی ان ان در فوریه سال ۲۰۱۶ اظهار داشته بود: ما نمی توانیم فناوری پیامرسان را برای همه بجز تروریستهای افراطی، امن نماییم. این فناوری، یا امن است یا امن نیست.
1401/10/12
17:44:44
5.0 / 5
420
تگهای خبر: تلگرام , سایت , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403