رییس سازمان بورس و اوراق بهادار:

۱۴۰ شركت جدید آماده ورود به بورس می شوند

۱۴۰ شركت جدید آماده ورود به بورس می شوند

به گزارش تجهیزات جانبی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینكه در چهار ماه نخست امسال، 100 هزار میلیارد تومان تامین مالی در بازار سرمایه انجام شده است، اضافه كرد: 140 شركت در بورس و فرابورس در حال درنوردیدن پروسه پذیرش هستند.


به گزارش روز سه شنبه پایگاه خبری بازارسرمایه ایران، «حسن قالیباف اصل» افزود: سال قبل در چهار ماه ابتدایی ۳۰ هزار میلیارد تومان تامین مالی انجام شده بود، بدین ترتیب امسال تامین مالی بوسیله بازار سرمایه بیش از سه برابر رشد داشته است.
وی با اشاره به هدف گذاری های انجام شده، رونق بازار ثانویه به بازار اولیه و تولید هدایت می شود، اظهار داشت: هفته گذشته شورای عالی بورس، سقف صندوق های سرمایه گذاری را از ۱۰ به ۳۰ هزار میلیارد تومان افزایش داد که بدین سان هم دولت در انتشار اوراق و هم شرکت ها می توانند از این منابع استفاده کنند.
قالیباف اصل با اعلان اینکه تا هفته گذشته یک عرضه اولیه در ایام چهارشنبه انجام می شد، اظهار داشت: هفته گذشته عرضه اولیه دو برابر شد و این در حالیست که آمار عرضه اولیه امسال در مقایسه با سال قبل بسیار بیشتر است و به طور نمونه کل سال قبل پنج هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان عرضه اولیه انجام شد، در صورتیکه در چهار ماه نخست امسال ارزش عرضه های اولیه از ۱۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان گذشت.
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با اعلان اینکه از شروع سال اقدام های زیادی را برای تسهیل حضور بخش خصوصی در بازار سرمایه و تامین مالی آنها انجام داده ایم، اضافه کرد: امسال سران سه قوه مصوبه خوبی در این زمینه داشتند. همچون مالیات شرکت هایی که امسال وارد بورس می شوند، باردیگر بررسی نمی گردد که انتظار می رود بخش خصوصی از این امکان به خوبی استفاده نماید.
قالیباف اصل توضیح داد: حالا ۹۰ شرکت در فرابورس و ۵۰ شرکت در بورس اوراق بهادار تهران در پروسه پذیرش قرار دارند، ضمن اینکه امسال بیشترین فعالیت در بازار سرمایه بر تقویت تامین مالی متمرکز شده است.منبع:

1399/05/14
14:13:01
5.0 / 5
1313
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403