تا چهار سال آینده

نیمی از گوشیهای آیفون در هند تولید می شوند

نیمی از گوشیهای آیفون در هند تولید می شوند

به گزارش تجهیزات جانبی، یک گزارش جدید نشان داده است نیمی از گوشیهای آیفون تا سال ۲۰۲۷ احیانا در هند ساخته خواهند شد.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، هند حالا به دومین مرکز تولید آیفون در جهان تبدیل گشته است. اپل سال قبل امیدوار بود با تولید همزمان آیفون ۱۴ در چین و هند، به نقطه عطف جدیدی برسد. با اینکه کاملا در این برنامه موفق نبود اما تولید آیفون ۱۴ در هند، در سپتامبر شروع شد. انتظار می رود تولید آیفون ۱۵، سال جاری همزمان در چین و هند آغاز شود. پیش از این، ارزیابی شده بود یک چهارم از تولید آیفون تا سال ۲۰۲۵، در ارتباط با هند خواهد بود و جدید ترین گزارش نشان داده است تغییر در تولید این گوشی پرچمدار، به این نقطه ختم نمی شود.

تحقیقات بلومبرگ نشان داده است هم اکنون، تنها ۲.۲۷ درصد از کارخانه های تأمین کننده اپل، در هند قرار دارند و این کشور بعد از آمریکا، چین، ژاپن، آلمان، انگلیس، تایوان، فرانسه و کره جنوبی، در رتبه هشتم قرار دارد اما این روند مقرر است تغییرات قابل توجهی پیدا کند.

لوک لین، تحلیلگر واحد تحقیقات روزنامه دیجی تایمز تایوان اخیرا پیشبینی کرده است هند امکان دارد تا سال ۲۰۲۷، نیمی از گوشیهای آیفون جهان را در مقایسه با کمتر از پنج درصد فعلی، تولید نماید. این پیشبینی پرحرارت تر از گزارش بانک جی پی مورگان است که پیشبینی کرده بود ۲۵ درصد از کل گوشیهای آیفون جهان تا سال ۲۰۲۵ در هند تولید خواهند شد اما با افزایش سریع سهم هند در تولید آیفون، همخوانی دارد.

تولید آیفون در هند، از آوریل تا دسامبر سال ۲۰۲۲ در مقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۲۱، دو برابر شد. انتظار می رود سهم ویتنام هم از تولید مک بوک و ایرپاد اپل افزایش پیدا کند. تولیدکنندگان قراردادی همچون چینی ها، حالا به دنبال راه اندازی کارخانه در این کشور هستند.

یک شرکت مشاوره اخطار داده است حفظ استانداردهای کیفیت در زنجیره تأمین متنوع، چالش احتمالی برای اپل خواهد بود. اپل از لحاظ تاریخی، همکاری فوق العاده نزدیکی با تأمین کنندگان چینی برای رعایت استانداردهای کیفیت توسط آنها داشته است.

بر اساس گزارش وبسایت ۹to۵mac، با عنایت به اینکه بخش زیادی از تولید اپل خارج از چین، توسط همان شرکتهای تایوانی یا چینی ایجاد می شود، این نگرانی شاید اغراق آمیز باشد.

منبع:

1401/10/30
15:46:52
5.0 / 5
419
تگهای خبر: آیفون , استاندارد , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403