مدیریت کلان هوشمند جهت کشت و برآورد نیازها برای 5 محصول استراتژیک

مدیریت کلان هوشمند جهت کشت و برآورد نیازها برای 5 محصول استراتژیک

تجهیزات جانبی: تجهیزات جانبی: مهندسان یکی از شرکت های فناور سامانه ای را مبتنی بر تکنولوژی های فضایی پیاده سازی کردند که با بهره گیری از آن می توان میزان سطح زیر کشت 5 محصول راهبردی و نیازهای واقعی سالانه به این محصولات را برآورد کرد.


زهرا توفانی نژاد، مدیر عامل این شرکت فناور در گفت و گو با ایسنا، گفت: بمنظور مدیریت هوشمند کشت محصولات راهبردی، طراحی و پیاده سازی ۳ سامانه درحال توسعه را برای این منظور برای سازمان فضایی در دستور کار داریم.
وی یکی از این سامانه ها را پایش سطح زیر کشت و پایش میزان تعرق و تبخیر محصول «برنج» دانست و اظهار داشت: یکی دیگر از این سامانه ها پایش سطح زیر کشت «گندم» و دیگری برای پایش «کلزا»، «ذرت» و «چغندرقند» است.
توفانی نژاد اشاره کرد: این سامانه ها با بهره گیری از تصاویر ماهواره ای قادرند سطح زیر کشت کل محصولات راهبردی چون «برنج»، «گندم»، «ذرت"»، «کلزا» و «چغندرقند» را پایش کنند.
توفانی نژاد افزود: مقرر است سامانه های طراحی شده برای پایش محصولات راهبردی، پس از تایید و نهایی شدن در سازمان فضایی، در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار گیرد.
به گفته این فناور، این سامانه ها در مرحله ارزیابی نهایی در سازمان فضایی قرار دارند.
وی اشاره کرد: داده های این سامانه ها برای کاربردهای نهادهای دولتی است، ولی سامانه دیگری را به نام «جالیزان» پیاده سازی کردیم که برای کشاورزان قابل استفاده می باشد.
مدیر عامل این شرکت فناور درباب اهمیت این سامانه ها، اشاره کرد: برمبنای داده هایی که از طرف سامانه های پایش محصولات کشاوری به دست می آید، می توان تصمیمات کلان برای کل کشور اتخاذ نمود، به عنوان نمونه می توان برمبنای داده های این سامانه ها برآورد کرد که چه میزان گندم در طول یک سال کشت شده و چه استراتژی برای خرید مابقی نیازها اتخاذ نمود.
منبع:

1401/11/23
14:26:52
5.0 / 5
393
تگهای خبر: شركت , طراحی , فناوری , ماهواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403