وزیر ارتباطات:

هجمه دشمنان ازکف خیابان به حوزه اقتصاد آمده

هجمه دشمنان ازکف خیابان به حوزه اقتصاد آمده

تجهیزات جانبی: به گزارش تجهیزات جانبی، کرمانشاه وزیر ارتباطات و فناوری ارتباطات اظهار داشت: دشمنان بدنبال ایجاد اختلال در اقتصاد کشور و به ویژه در زمینه ارز هستند، اما به یاری خداوند از این گردنه سخت هم عبور می نماییم.


عیسی زارع پور، امروز (۴ اسفند) در آیین بهره برداری از پروژه گازرسانی شهر ریجاب و ۲۷ روستای شهرستان دالاهو استان کرمانشاه، ضمن اشاره به خدمات بسیار نظام در طول چهار دهه گذشته، اظهار داشت: دولت سیزدهم هم در همین مسیر حرکت می کند و در تلاشیم ضمن حل مشکلات کشور که انباشت عقب ماندگی سال های گذشته است، بتوانیم ایران را به جایگاهی که باید برسانیم.
زارع پور ضمن اشاره به دشمنی و فتنه انگیزی همیشگی دشمنان طی بیشتر از چهل سال از عمر با برکت انقلاب، اظهار داشت: طی این مدت دشمنان به روش های مختلف همچون تحریم، جنگ تحمیلی، آشوب داخلی و... درصدد ضربه زدن به ایران و نظام برآمدند.
وی ادامه داد: فتنه اخیر دشمنان هم راه اندازی جنگ داخلی بود که به یاری خداوند و هوشیاری مردم این فتنه هم خنثی شد و هم اکنون هم هجمه ای که در ماه های اخیر از جانب دشمنان در کف خیابان شاهد بودیم، به حوزه اقتصاد کشانده شده است.
وزیر ارتباطات اظهار داشت: دشمنان هم اکنون به دنبال ایجاد اختلال در اقتصاد کشور و بخصوص در حوزه ارز هستند، اما به یاری خداوند از این گردنه سخت هم عبور می نماییم.
زارع پور در ادامه به عقب ماندگی های کشور در یک دهه گذشته اشاره نمود و اضافه کرد: متاسفانه در یک دهه اخیر مسئولین به جای نگاه به ظرفیت های داخل، فقط به خارج از کشور چشم دوختند و همین مساله باعث شد از شتاب توسعه کشور طی دهه گذشته کاسته شود و امروز با حجمی از عقب ماندگی مواجه شویم.
وزیر ارتباطات اظهار داشت: تلاش دولت سیزدهم اینست که به سرعت این عقب افتادگی ها را جبران کند که در همین سال اول توانسته ایم رشد اقتصادی را که در سال 1399 حدود دو درصد بود، به چهار درصد یعنی دو برابر برسانیم.
زارع پور با اشاره به اینکه هدف گذاری رشد اقتصادی هشت درصدی است و باید برای رسیدن به آن تلاش مضاعف نماییم، اضافه کرد: هر چه رشد اقتصادی بالاتر برود به تبع رفاه زندگی، اشتغال، ثروت و آسایش بیشتر می شود.
اتصال ۳۰۰۰ روستا به اینترنت پرسرعت در یک سال قبل
زارع پور در ادامه به پیشرفت های صورت گرفته در حوزه ارتباطات کشور در یکسال گذشته اشاره نمود و اضافه کرد: تنها در ۱۶ ماه گذشته بیشتر از سه هزار روستا در کشور به اینترنت پر سرعت متصل شده اند.
زارع پور اظهار داشت: هم اکنون عمده خدمات دولت بر بستر اینترنت صورت می گیرد و در تلاشیم سال آینده این خدمات را توسعه دهیم.
وی به پیشرفت های صورت گرفته در حوزه فضایی کشور هم اشاره نمود و اضافه کرد: در یک سال قبل اتفاقات بی نظیری در این عرصه رخداد و تنها شش پرتاب فضایی داشتیم که یکی تحقیقاتی و مابقی عملیاتی بوده است.
وی ادامه داد: هم اکنون جزو ۱۰ کشوری در دنیا هستیم که چرخه کامل فضایی داریم، یعنی هم ماهواره می سازیم، هم ماهواره بر بومی تولید می نماییم، هم ایستگاه پرتاب ماهواره و هم ایستگاه تصاویر دریافت ماهواره داریم.
زارع پور با اشاره به اینکه هنوز در حوزه فضایی در ابتدای راه هستیم، اظهار داشت: هم اکنون قادر به پرتاب ماهواره تا فاصله ۵۰۰ تا ۶۰۰ کیلومتری زمین هستیم و در تلاشیم تا پایان دولت بتوانیم تا فاصله ۳۶ هزار کیلومتری زمین برسیم.
وی افزوو: هم اکنون با پرتاب ماهواره تصاویر با کیفیتی از زمین داریم که در گذشته از کشورهای دیگر می گرفتیم و در تلاش هستیم تا این پیشرفت فضایی در آسمان را به خلق ثروت برای مردم روی زمین تبدیل نماییم.
وی تصریح کرد: هم اکنون از داده های ماهواره ای برای حوزه های مختلف همچون کشاورزی استفاده های بسیاری می شود که پیگیر آن هستیم.
وزیر ارتباطات در ادامه ضمن اشاره به وضعیت اینترنت در استان کرمانشاه اظهار داشت: هم اکنون ۹۸ درصد روستاهای استان به تلفن همراه و ۹۰ درصد به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند.
وی ادامه داد: برنامه داریم تا پایان شهریور ماه سال آینده تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار این استان به اینترنت متصل شوند.1401/12/05
10:54:34
5.0 / 5
391
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403