توافق ایران و عمان برای همکاریهای گسترده ارتباطی

توافق ایران و عمان برای همکاریهای گسترده ارتباطی

تجهیزات جانبی: تجهیزات جانبی: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشست با وزیر ارتباطات و حمل و نقل عمان در مورد گستره وسیعی از همکاریهای مشترک همچون ترانزیت داده، راه اندازی خدمات پستی و همکاری در حوزه های فضایی توافق کردند.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- در دیدار با سعیدبن حمود المعولی، وزیر حمل و نقل، ارتباطات و فناوری اطلاعات عمان با اشاره به این که همکاریهای دو کشور در دو سال قبل ارتقا داشته است، اظهار داشت: پس از سفر رئیس جمهوری ایران به عمان این همکاری ها شکل بهتری گرفته است.

وی از رشد تبادلات تجاری در یک سال قبل با عمان آگاهی داد و زمینه همکاری در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات با عمان را بسیار عالی ارزیابی کرد.

زارع پور با اشاره به ارائه خدمات مختلف توسط پلت فرم های ایرانی به مردم، اشاره کرد: هم اکنون بسیار از خدمات برخط توسط پلت فرم های ایرانی به مردم ارائه می شود و ۵۰ درصد خدمات دولت بوسیله پنجره ملی خدمات دولت هوشمند بصورت کاملا برخط به مردم ارائه می شود.

وی در این عرصه به زمینه همکاری در جهت راه اندازی پلتفرمهای مشترک اشاره نمود و اضافه کرد: باتوجه به ظرفیت های موجود بین دو کشور، امکان حضور شرکت های ایرانی در عمان وجود دارد. وزیر ارتباطات به همکاری در مجامع بین المللی را یکی دیگر از زمینه های همکاری دو کشور عنوان نمود.

زارع پور در مورد کارهای فضایی ایران اظهار داشت: ما توانایی ساخت ماهواره سنجشی و مخابراتی لایه لئو را داریم که می توانیم دراین زمینه همکاری داشته باشیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ارتباطات فیبرنوری و زمینه ترانزیت را در این عرصه بخش دیگری از همکاریهای ایران و عمان عنوان نمود و اظهار داشت: راه اندازی مراکز داده مشترک در چابهار که امکان ارائه سرویس به کشورهای منطقه داشته باشد هم زمینه همکاری مناسبی است.

وزیر ارتباطات عمان نیز در این دیدار زمینه های همکاری در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات را بسیار عنوان نمود و اظهار داشت: پس از سفر رئیس جمهوری ایران به عمان، پادشاهی این کشور تاکید بسیاری در پیگیری روابط با کشور ایران داشتند.

طبق اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وی دولت دیجیتال و حوزه فضایی را از زمینه های مهم همکاری در این عرصه عنوان نمود و اضافه کرد: زمینه های تکنولوژی های جدید یکی دیگر از زمینه های مهم همکاری بین دو کشور است.

وزیر ارتباطات عمان به روابط تجاری و لجستیک دو کشور اشاره و اشاره کرد: همانطور که توسعه تعاملات در زمینه لجستیک در دستور کار دو کشور است، توسعه تعاملات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات هم بصورت ویژه در دستور کار دو کشور قرار خواهد گرفت.

وی توسعه تعاملات پستی، فضایی و ارتباطات و راه اندازی استارت آپ های مشترک را از دیگر زمینه های همکاری دو کشور عنوان نمود. در آخر این دیدار صورتجلسه مذاکرات در ۱۴ بند به امضای وزرای دو کشور رسید و همین طور تفاهم نامه ای نیز بین شرکت های پست ایران و عمان به امضا رسید.
منبع:

1402/02/23
10:06:03
5.0 / 5
351
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403