مدیرعامل شركت مخابرات ایران:

مخابرات ایران با قدرت طرح توسعه فیبر نوری را پیش می برد

مخابرات ایران با قدرت طرح توسعه فیبر نوری را پیش می برد

به گزارش تجهیزات جانبی، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران اظهار داشت: این شرکت با قدرت و قوت مبحث توسعه فیبر نوری را پیش می برد تا خدمات خوبی در آینده به مردم عرضه شود.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، در حال حاضر فیبرنوری بخش مهمی از تجهیزات ارتباطی زیرساختی در جهان را ایجاد کرده است، پروژه ای که تحقق آن با افتتاح دولت سیزدهم درصدر برنامه های وزارت ارتباطات قرار گرفت.

شبکه زیرساخت کشور با سرمایه گذاری دولت، بیشتر از ۷۰ هزار کیلومتر فیبر را برای اتصال شهر های مختلف کشور به یکدیگر فراهم نموده، اما در داخل شهرها هنوز شبکه دسترسی یا آخرین لایه اتصال به ساختمان های مسکونی و تجاری کشور با تجهیزات قدیمی هم وجود دارد که به شبکه مسی مشهور است؛ این شبکه به رغم گستردگی زیاد، توانایی کمی برای سازگاری با فناوری های نوین و استفاده از خدمات پهن باند دارد.

این در حالی است که بر مبنای مصوبه شورایعالی فضای مجازی تا سال ۱۴۰۴ باید ۸۰ درصد خانوارها و ۱۰۰ درصد کسب و کارها با متوسط سرعت ۲۵ مگابیت برثانیه به پهن باند ثابت دسترسی داشته باشند و دسترسی ۲۰ میلیون خانوار و پنج میلیون کسب و کار تا سال ۱۴۰۴ به اینترنت پهن باند ثابت باید بر بستر فیبر نوری شکل گیرد.

سال گذشته اقدامات بسیاری در جهت پیشبرد این پروژه انجام شد؛ بگونه ای که برخی استان ها زیر پوشش کامل این فناوری قرار گرفتند؛ کار در ۴۵۵ شهر آغاز و بیشتر از ۱۲۰۰ کیلومتر فیبرکشی انجام شده است و قریب به سه میلیون خانوار زیر پوشش اینترنت پرسرعت مبتنی بر فیبرنوری قرار گرفته اند.

همچنین چندی قبل از جانب وزیر ارتباطات اعلام گردید که آئین نامه بند «س» تبصره ۷ قانون بودجه تصویب گردید. ازاین رو با این مصوبه «حساب توسعه شبکه فیبر نوری» با سرمایه اولیه ۱۰۰۰ میلیارد تومان ایجاد می شود که نقطه عطفی در تأمین مالی طرح ملی فیبر نوری منازل و کسب وکارهاست. علاوه بر موارد گفته با اجرای این پروژه و سایر اقدامات، مسیر ایجاد ۱۰ میلیون پوشش تا آخر سال هموار خواهد شد.

در همین رابطه به تازگی، مجید سلطانی- مدیرعامل شرکت مخابرات ایران- در گفتگو با ایسنا، در رابطه با این که سال جاری در استان تهران چند میلیون نفر زیر پوشش فیبرنوری قرار می گیرند، اظهار نمود: زمانیکه طرح نجمای تهران را که ابلاغ کردیم و حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار پورت توسعه برای یک بازه زمانی سه الی چهار ساله درنظر گرفته ایم.

وی اضافه کرد: شاید یکی از استانهای پیشرو ما در زمینه توسعه فیبر نوری استان تهران است و هر هفته هم خبرهای آن شنیده می شود. ما در شرکت مخابرات ایران کار را انجام داده ایم؛ ما طرح نجما را از خرداد سال قبل شروع کردیم و هم اکنون هم آثار آنرا مشاده می نماییم بگونه ای که هر هفته افتتاح پروژه در استان تهران داریم.

سلطانی در ادامه سخنانش در رابطه با وضعیت زیر پوشش قرار گرفتن سایر استان ها تشریح کرد: ما در همه استان ها هستیم و امکانات داریم، به خصوص مراکز شهر زیر پوشش شرکت مخابرات است. اگر من آمار دقیق این که چقدر پوشش داریم و چقدر مصرف کننده باند پهن پر سرعت داریم را اعلام کنم، مشاهده می کنید که ما با سایر شرکت ها فاصله داریم. بقیه شرکت ها هم تازه آغاز به کار کرده اند اما خداراشکر مخابرات تیم خیلی خوب و قوی در همه جای کشور دارد.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران اظهار داشت: طرح نجما در همه استان ها در حال انجام است اما این که ما به استان ها می رویم، در واقع افتتاح نمادین است نه این که تازه آغاز کرده باشیم. به صورت مثال در مازندران افتتاح نمادین گذاشتیم و همزمان ۱۱۳ طرح از ۶۳۰ طرح انجام شده بود. نه این که اخیرا بخواهد شروع شود. یا به صورت مثال چند روز گذشته به خراسان شمالی رفتم و با حضور استاندار، طرح های این استان را افتتاح کردیم و بعد از آن افتتاح نمادین را در خراسان رضوی داشتیم و که در این استان هم خروجی هایی که آماده بهره برداری بود، از سه نقطه مشهد، نیشابور و اسفراین هم کار انجام شده و تحویل گردید. ازاین رو شرکت مخابرات ایران با قدرت و قوت مبحث توسعه فیبرنوری را پیش می برد و همکاران من در همه استان ها این طرح را جلو می برند و تا خدمات خوبی در آینده به مردم عرضه شود.
1402/03/06
14:46:25
5.0 / 5
334
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان تجهیزات جانبی
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403