روش های جلوگیری از لطمه به گوشی در فصل تابستان

روش های جلوگیری از لطمه به گوشی در فصل تابستان

تجهیزات جانبی: تجهیزات جانبی: با نزدیک شدن به فصل تابستان و گرم تر شدن هوا، گوشی تلفن همراه اگر در معرض گرما قرار بگیرد، ممکنست لطمه و خطراتی مانند تخریب به همراه داشته باشد.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، فرارسیدن تابستان و گرمای هوا می تواند گوشیهای هوشمند را در معرض لطمه قرار دهد که ممکنست خطراتی را هم برای گوشی و هم صاحب آن داشته باشد. دمای شدید می تواند بر اجزای داخلی تلفن شما تأثیر بگذارد و موجب از دست رفتن اطلاعات یا تخریب گوشی شود و علاوه بر موارد گفته شده تماس مکرر با گرما، می تواند دستگاه شما را بطور دائمی کُند کند. گرما حتی می تواند سبب نشت باتری شود که امنیت شخصی شما را در معرض خطر قرار می دهد. باتوجه به این موضوع، در این گزارش بر طبق اطلاعات وب سایت تایم، سعی شده است به شش گام آسان برای صیانت از تلفن هنگام افزایش درجه حرارت پرداخته شود.

تلفنتان را از جیب خود خارج کنید

اگر در یک روز گرم، می خواهید گوشی تان را خنک کنید، نباید تلفن خودرا در جیب خود نگه دارید. این مساله نه فقط ناخوشایند است، بلکه گرمای طبیعی بدن شما مقابل پروسه خنک کننده کار خواهدنمود درست مانند پروسه شارژ کردن که بهتر است گوشی خودرا در یک موقعیت سایه دار و دور از مواد عایق بندی قرار دهید. در بدترین حالت، باتری گوشی در حالتی که بیش از اندازه گرم شده باشد، می تواند آغاز به نشت کرده و یا آتش بگیرد و شما را در معرض خطر جدی قرار دهد.

تلفن همراه خودرا در حالت هواپیما قرار دهید

این فقط دمای خارجی نیست که سبب داغ شدن گوشی می شود. اگر شما درحال بازی کردن یا برقراری تماسهای فراوان باشید، گوشی شما مشکل تر کار خواهدنمود و حرارت بیش تری را به وجود می آورد که این مساله می تواند به گرمای بیش از اندازه آن منجر شود. برای مساعدت با خنک کردن گوشی خود، آنرا در حالت هواپیما قرار دهید و از برنامه های کاربردی پرقدرت مانند بازی استفاده نکنید و بهتر اینکه استفاده از آنها را برای مدت زمان طولانی متوقف کنید.

گوشی خودرا در ماشین نگذارید

یک ماشین در یک روز گرم، مثل یک گلخانه عمل می کند؛ مطالعه ای نشان میدهد که یک ماشین که در دمای ۳۵ درجه سانتیگراد در یک روز آفتابی پارک شده است، می تواند در یک ساعت به دمای ۴۷ درجه برسد. شرکت اپل سفارش می کند که در دمای بیش از ۴۷ درجه از آیفون استفاده نکنید و می گوید که نباید گوشی تان را در مکانی با درجه حرارت بیش از ۴۵ قرار دهید. سایر تولیدکنندگان گوشیهای هوشمند نیز سفارش های مشابهی دارند. البته اتومبیل های داغ حتی برای انسان ها و حیوانات هم تهدید محسوب می شوند.

از در معرض قرار دادن گوشی مقابل نور مستقیم خورشید بپرهیزید

همانطور که احیانا تجربه کرده اید، شارژ تلفن شما می تواند موجب گرم شدن آن شود. اگر گوشی خودرا هنگامی که درحال شارژ کردن آن هستید، در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار دهید، گرمای خورشید به حرارت طبیعی گوشی اضافه می کند که سبب اثرات جانبی انتقال برق به باتری گوشی شما می شود. این مساله می تواند تلفن شما را بیش از اندازه معمول گرم کند.

گوشی را زیر بالش شارژ نکنید

به دلیل مشابه گفته شده، نباید تلفن خودرا برای شارژ کردن زیر هر نوع بالش، پتو و یا سایر مواد گرم کننده قرار دهید. در یک روز گرم، گرمایی که بر اثر یک تلفن درحال شارژ ایجاد می شود، اگر بصورت مؤثری پایین نیاید، می تواند به سطح خطرناکی برسد. بدین سبب لازم است که از شارژ شدن گوشی خود در یک مکان سایه دار و ترجیحاً در یک سطح سخت و سرد اطمینان حاصل کنید.

گوشی داغ شده را هیچ گاه در فریزر قرار ندهید

تغییر دمای سریع نیز برای تلفن شما بد است؛ یکی از دلیلهای این موضوع، چگالش است. اگر این طور در نظر بگیریم که آب داخل گوشی شما به دام افتاده است، اگر آنرا زمانی که بسیار داغ است، در جایی مانند یخچال قرار دهید و موجب مشکل می شود، می تواند مشکل ساز شود بدین سبب بهترین کار این است که گوشی خودرا خاموش کنید و برای مدتی در یک مکان سرد قرار دهید و اجازه دهید که در یک زمان منطقی و معمول به دمای اتاق برگردد.

منبع:

1402/03/11
12:55:51
5.0 / 5
319
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403