اسنپ چت زیر ذره بین دیده بان انگلیس رفت

اسنپ چت زیر ذره بین دیده بان انگلیس رفت

تجهیزات جانبی: تجهیزات جانبی: رگولاتور داده در انگلیس مشغول جمع آوری اطلاعات درباب اسنپ چت است تا معلوم شود آیا این برنامه مسنجر آمریکایی برای حذف کاربران زیر سن قانونی از پلت فرم خود، اقدامات کافی انجام می دهد یا خیر.به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، قبل از این گزارش شده بود که شرکت اسنپ که مالک اسنپ چت است، سال قبل تنها عده معدودی از کاربران زیر ۱۳ سال را از پلت فرم خود در انگلیس حذف کرده است، در صورتیکه سازمان نظارت بر رسانه انگلیس (آفکام) تخمین می زند که هزاران کاربر زیر سن قانونی در این پلت فرم حضور دارند.

بر اساس قانون صیانت از داده ها در انگلیس، شرکت های شبکه اجتماعی پیش از پردازش داده های کودکان زیر ۱۳ سال، باید موافقت والدین آنها را دریافت نمایند. شرکت های شبکه اجتماعی، عموما شرط ورود به پلت فرم خودرا داشتن سن ۱۳ سال به بالا اعلام نموده اند اما در دور نگه داشتن کودکان از پلت فرم های خود، درجات متفاوتی از موفقیت را داشته اند.

سخنگوی شرکت آمریکایی اسنپ اظهار داشت: این شرکت اهداف مشابه دفتر کمیسر اطلاعات انگلیس را دارد تا اطمینان حاصل شود که پلت فرم های دیجیتال، شرط سنی را رعایت کرده و از وظایف تعیین شده در دستورالعمل کودکان پشتیبانی می کنند. وی ادامه داد: ما همچنان به گفتگوهای سازنده با رگولاتورها درباره ی کاری که برای دستیابی به این هدف انجام می دهیم، ادامه خواهیم داد.

دفتر کمیسر اطلاعات انگلیس، بطور کلی قبل از شروع هر گونه تحقیقات رسمی، اطلاعات مربوط به نقض ادعا شده را جمع آوری می کند و ممکنست پیش از هر گونه تصمیم برای جریمه کردن فرد یا سازمان تحت تحقیق، یک اخطاریه صادر کند که درخواست رسمی برای داده های داخلی بمنظور کمک به روند تحقیقات است.

بنا بر یافته های تحقیقات آفکام در سال ۲۰۲۲، حدود ۶۰ درصد از کودکان بین هشت تا ۱۱ سال، حداقل یک حساب شبکه اجتماعی داشتند که با دادن یک تاریخ تولد جعلی، به وجود آمده بود. این رگولاتور همین طور دریافت که اسنپ چت، محبوب ترین اپلیکیشن در بین کاربران خردسال است.

به گفته یک منبع آگاه، بعد از گزارش رویترز، دفتر کمیسر اطلاعات انگلیس، شکایت های مختلفی از مردم در ارتباط با مدیریت داده های کودکان توسط اسنپ دریافت کرده است.

بعضی از شکایت ها مربوط به این بوده که اسنپ چت، برای دور نگه داشتن کودکان از این پلتفرم، اقدام کافی انجام نمی دهد. دفتر کمیسر اطلاعات با کاربران و سایر رگولاتورها صحبت کرده است تا ارزیابی کند که آیا تخلفی از طرف اسنپ انجام شده است یا خیر.

به گفته منابع آگاه، تصمیم درباره ی شروع تحقیقات رسمی درباره ی اسنپ چت، در ماه های آتی گرفته خواهد شد. اگر دفتر کمیسر اطلاعات تشخیص دهد که اسنپ، قوانین خودرا نقض می کند، این شرکت ممکنست با جریمه ای معادل چهار درصد از گردش مالی سالانه جهانی خود روبرو شود که طبق آخرین نتایج مالی این شرکت، معادل ۱۸۴ میلیون دلار خواهد بود.

اسنپ چت و سایر شرکت های شبکه اجتماعی در سرتاسر جهان، تحت فشار قرار دارند تا نظارت بهتری بر محتوا در پلت فرم های خود داشته باشند.

بر اساس گزارش رویترز، دفتر کمیسر اطلاعات انگلیس در اوایل سال میلادی جاری، تیک تاک را به سبب سو استفاده از داده های کودکان، ۱۲.۷ میلیون پوند (۱۶.۲ میلیون دلار) جریمه کرد و اعلام نمود که این اپلیکیشن ویدئویی، اقدام کافی برای حذف آنها انجام نداده است.

منبع:

1402/05/18
22:57:46
5.0 / 5
203
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403