رونمایی از سامانه فناورانه خودرو برقی در نظام ایده ها و نیازها

رونمایی از سامانه فناورانه خودرو برقی در نظام ایده ها و نیازها

به گزارش تجهیزات جانبی، «سامانه فناورانه خودرو برقی در نظام ایده ها و نیازها (نان)» در اولین رویداد زیست بوم خودروی برقی در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی (سالن خلیج فارس) رونمایی گردید.


به گزارش تجهیزات جانبی به نقل از ایسنا، این مراسم با حضور دکتر عباس علی آبادی وزیر صنعت، معدن و تجارت، دکتر سجاد محمدعلی نژاد معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دکتر منوچهر منطقی معاون صنایع حمل و نقل وزارت صمت، دکتر سید احمد فاضل زاده رئیس موسسه استنادی و پایش علم و فناوری جهان اسلام (ISC) و همینطور شرکتهای دانش بنیان در رابطه با خودرو سازی برگزار شد.
در این مراسم دکتر منطقی به زیست بوم خودرو های برقی و راهبرد وزارت صمت و همینطور توسعه نقش شرکتهای دانش بنیان در این صنعت پرداخت و اظهار داشت: اهمیت خودرو های برقی و الکتریکی در زمینه های مختلف اقتصادی، فناوری و ارزش افزوده آن در زمینه تولید ملی بسیار اهمیت دارد.
وی ضمن مقایسه وضعیت کشورهای پیشرو در این حوزه همانند کشورهای اروپایی و همینطور کشورهای درحال توسعه مانند هند، ترکیه، کره جنوبی، چین و آفریقای جنوبی، به ظرفیت فناوری در این کشورها و اهداف دراز مدت آنها پرداخت. سپس به اهمیت زیست بوم خودرو های برقی و راهبرد وزارت صمت و همینطور توسعه نقش شرکتهای دانش بنیان در این صنعت اشاره نمود.
فاضل زاده رئیس مؤسسه ISC اظهار داشت: نظام ایده ها و نیازها بعنوان پنجره واحد نظام ملی علوم، تحقیقات و فناوری مصوب شورایعالی عتف و سکوی ملی فناوری و نوآوری مصوب شورایعالی انقلاب فرهنگی، ارتباط مستقیم بین نیازهای جامعه، صنایع خصوصی، دولتی و پژوهشگران، شرکتهای دانش بنیان و خلاق، پارک های علم و فناوری و مراکز رشد را فراهم می نماید.
وی ادامه داد: « سامانه فناورانه خودرو برقی در نظام ایده ها و نیازها» با همکاری مشترک مؤسسه استنادی و پایش علم و فناوری جهان اسلام (ISC) و معاونت صنایع و حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت راهاندازی شده است. در این سامانه فناورانه، نیازهای فناورانه شرکتهای در رابطه با خودرو های برقی به اطلاع متخصصین می رسد و افراد می توانند توانمندی های خویش را در چارچوب ایده ثبت نمایند.
فاضل زاده در ادامه به معرفی سامانه نان و جایگاه قانونی آن پردخت و عنوان کرد: این سامانه می تواند نقش مؤثری در معرفی نیاز های این تکنولوژی جدید به شرکتهای دانش بنیان و همینطور به هم رسانی ایده ها و فناوری های شرکتهای دانش بنیان به این صنعت داشته باشد.
رئیس مؤسسه ISC اظهار داشت: دستیابی به فناوری های اصلی خودروی برقی و ایستگاه های شارژ در کشور، بومی سازی و توسعه فناوری های ایستگاه های شارژ و اجزا خودروی برقی، کاهش سهم حمل و نقل در مصرف انرژی، کاهش مصرف سوختهای فسیلی و تدوین استانداردهای مورد نیاز در قسمت تأمین انرژی و ایستگاه شارژ همچون اهداف توسعه این سامانه فناورانه در نظام ایدهها و نیازها توسط موسسه ISC بوده است. «سامانه فناورانه خودرو برقی» که با آدرس https: //ev.nan.ac در دسترس عموم می باشد.
ایشان در ادامه به عرضه گزارشی از آخرین اطلاعات آماری در مورد نظام ایده ها و نیازها پرداخت و اظهار داشت: تا نیمه اول اسفند 1402 تعداد 14211نیاز و ایده ثبت شده است که به تفکیک، تعداد نیازها 11733 و تعداد ایده های ثبت شده 2478 عدد است.
رئیس مؤسسه ISC در مورد تعداد قراردادهای منعقد شده در نظام ایده ها و نیازها اضافه کرد: تا کنون مرکز نوآوری شهید ستاری و مس سرچشمه رفسنجان با تعداد 59 قرارداد، پارک کهکیلویه و بویراحمد با 38 قرارداد و پارک علم و فناوری یزد و پارک علم و فناوری خراسان شمالی هر کدام با تعداد 25 قرارداد بیشترین فعالیت را در این حوزه داشته اند.
فاضل زاده در ادامه به تدوین استاندارد شناسه دیجیتال اشیا (DOR) برای نیازها و ایده های نظام ایده ها و نیازها اشاره نمود و اظهار داشت: شناسه دیجیتال اشیا عبارت از یک کد منحصر به فرد بین المللی است که به موجودیت های مختلفی همچون مقاله نشریه و همایش، کتاب، رساله، آثار هنری، نرم افزار و... تعلق می گیرد که توسط ISC توسعه داده شده است. هم اکنون بیشتر از 330 هزار شی در دنیای وب این شناسه را دارند. از مهم ترین مزایای دریافت کد بویژه برای ایده های ثبت شده شناسایی مالکیت معنوی و کاهش سرقت علمی است.
به گزارش روابط عمومی مؤسسه استنادی و پایش علم و فناوری جهان اسلام (ISC)، در پایان، کلیپ سامانه فناورانه خودرو برقی در نظام ایده ها و نیازها پخش و از این سامانه رونمایی گردید.

منبع:

1402/12/18
14:14:02
5.0 / 5
197
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
تجهیزات جانبی
93z.ir - مالکیت معنوی سایت تجهیزات جانبی متعلق به مالکین آن می باشد - 1397 تا 1403